kapat ikonu

Sıcaklar çalışanlara tatil getirdi

Kıbrıs'ta hava sıcaklıklarının giderek artması çalışanlara 3 gün boyunca tatil verilmesine neden oldu.

Kıbrıs'ta hava sıcaklıklarının giderek artması çalışanlara 3 gün boyunca tatil verilmesine neden oldu.
 
Yaz ayının gelmesi ile birlikte sıcak hava kendisini göstermeye başladı. Ancak yapılan değerlendirmelerin ardından sıcak havanın mevsim normallerinin üzerine çıkması vatandaşların sağlık açısından zor anlar yaşamalarına neden oldu. Özellikle Kıbrıs'ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıktığı, pek çok vatandaşın sağlık problemleri yaşamaya başladıkları belirlendi. Bu süreçte yetkililer tarafından belirli saatlerde vatandaşların sokağa çıkması engellenmiş oldu.
 
3 gün süre tanındığı ifade edilirken bu süreler içerisinde öğlen 12:00 ile 16:00 saatleri arasında dışarı çıkılması kesinlikle yasaklandı. Bölge hükümeti tarafından bütün vatandaşları etkileyecek bu durum hakkında yazılı açıklama yapıldı.Meteorolojiden alınan bilgiler çerçevesinde 12 13 ve 14 Temmuz tarihinde artan sıcaklıkların iki katına çıkacağı ve bu yüzden vatandaşların zor zamanlar yaşayacağı ifade edilmişti. Bu süreçte çalışma yapılmasını engellemek için çalışanlara da tatil verildi.
 
Hükümetin yapmış olduğu yazılı açıklamanın ardından kurumlarda çalışmaların 3 gün süre ile ara vermesine karar verildi. Ancak yapılan değerlendirmelerin ardından bazı işyerlerinin ara vermek için çalışanlarını desteklemediği görüldü. Bu konuda bakanlıklar kesin bir şekilde açıklama yaparak belirlenen kısıtlamalara uymayan kişileri şikayet edilmesi için bir ihbar hattı kurdu. Kurulan bu ihbar hattı ile birlikte gerekli hassasiyetin gösterilmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol