kapat ikonu

SGK primleri hakkında önemli açıklama

TESK Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamalarla birlikte SGK primleri hakkında önemli ifadelerde bulundu.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamalarla birlikte SGK primleri hakkında önemli ifadelerde bulundu.
 
TESK Başkanı Bendevi Palandöken bir süredir SGK primleri hakkında ortaya çıkan bazı tartışmalara yanıt verdi. Konu hakkında önemli açıklamalarda bulunurken en son Aralık 2016 ile 2017 yılının Ocak ve Şubat ayları arasında SGK primlerinin ödemeleri hakkında önemli ifadelerde bulundu. SGK primlerinin ödenme sürelerinin erteleme şanslarının bulunduğu ifade edildi. Bu primlerin ödeme zamanının Ekim ve Kasım ayları olduğu ifade edildi.
 
Primleri erteleyen esnafların bu aylarda ödeme yapmaları gerekecek. Bunun ardından borç yapılandırma sisteminden yararlanan kişilerinde taksit ödeme sürelerinin gelmesinin ardından mali yük oranı gittikçe artmış olacak.
 
3 ayrı döneme ait ödeme yapmak zorunda kalacak olan esnafın maddi açıdan sıkıntılı bir süreç yaşaması bekleniyor. Bunun ardından yeni bir yol haritası çizilmesi için Bendevi Palandöken tarafından önemli çağrılar yapıldı. Bu konuda esnafın ya prim ödemelerini gerçekleştiremeyecekleri ya da yapılandırmayı gerçekleştiremeyecekleri iddia edildi. Bunun için mutlaka ödeme planının değiştirilmesi gerektiğini açıklayarak çağrıda bulundu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol