kapat ikonu

SGK Hizmet Belgesi E Devlet Üzerinden Alınabilecek

Devlet memurları için Hizmet Takip Programı'nda yer alan hizmet belgesi yeni düzenlemelerin ardından artık e devlet üzerinden ulaşılabilecek.

Milyonlarca devlet memurunu yakından ilgilendiren yeni bir çalışma yapıldı. Memurları yakından ilgilendiren bu sisteme ulaşım imkanlarının da artırıldığı öğrenildi. Yeni sistem ile birlikte Hizmet Takip Programı sadece sosyal güvenlik kurumu üzerinden veriliyordu. Ancak sonraki dönemlerde bu durum çeşitli zorluklara sebep oluyordu. Hükümet bu konuda yeni bir çalışma düzenleyerek ulaşımı kolaylaştırdı. e devlet üzerinden programın kolay bir şekilde ulaşılabilmesi için düzenlemeler yapıldı.
 
E Devlet Üzerinden Görüntülenme Sağlanacak
 
Devlet memurlarını yakından ilgilendiren hizmet başlangıcından itibaren geçerli olan hizmet belgesi bilgilerinin sosyal güvenlik kurumu tarafından verilmesine karar verilmişti. Ancak belgelere ve raporlara ulaşmanın daha kolay olması açısından e devlet üzerinden elektronik ortamda görüntülenmesine karar verildi.
 
Hizmet Takip Programı ile birlikte 4C sistemine maruz kalan kişilerin emekli olacakları yaş ya da tarihleri eksiksiz bir şekilde öğrenmeleri amaçlanıyor. Bu süreç içerisinde e devlet üzerinden gerçekleştirilecek takip sistemi ile programa ulaşma sürecinin kolaylaştığı ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol