kapat ikonu

SGK borçlularının ödeme süreleri uzatıldı

SGK borçlularına SGK müdürlüğü tarafından müjdeli bir haber verildi ve ödeme süresinin uzatıldığı açıklandı.

SGK borçlularına SGK müdürlüğü tarafından müjdeli bir haber verildi ve ödeme süresinin uzatıldığı açıklandı.
 
Yapılandırma kapsamında kamuya olan prim ve vergi borçlarını taksitlendiren vatandaşlar için ödeme tarihi belirlenmişti. Belirli tarihlerde yapılan ödemelerin aksatılmaması süreçten sorunsuz bir şekilde yararlanmaları için son derece önemli bir detay olarak ifade edilmişti. Vatandaşların bu süreçten yararlanmaları ve oluşabilecek sorunların engellenmesi için binlerce borçluya müjdeli bir haber verildi.
 
SGK borç ödeme tarihinin uzatılmasına karar verildi. Özellikle yapılandırmadan peşin ödeme seçeneğini seçerek yararlanmak isteyen ve gecikme zammı ile faiz gibi seçeneklerin silinmesini isteyen vatandaşlar için ödeme tarihi sonunda açıklandı. Bu tarih 2 Ekim 2017 olarak belirlendi. Bu sayede peşin olarak borçlarını ödemeyi tercih eden vatandaşların yapılandırmadan sorunsuz bir şekilde yararlanacakları açıklandı.
 
SGK borçlarını yapılandırmış ve taksitlendirmiş olan vatandaşlara da peşin ödeme seçeneğini tercih etmeleri halinde birtakım haklar sunulacak. Bu haklardan yararlanmak daha ödeme yapmak isteyen vatandaşlar için durum fırsat olarak değerlendirildi. Fırsatı kaçırmamak için vatandaşların borçlarını son ödeme tarihini beklemeden ödemeleri gerektiği konusunda uyarılar yapıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol