kapat ikonu

Senetle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Günümüzde cep telefonu bir lüksten daha çok ihtiyaç haline gelmişken senetle cep telefonu veren mağaza sayısının da giderek arttığı öğrenildi.

Günümüzde cep telefonu bir lüksten daha çok ihtiyaç haline gelmişken senetle cep telefonu veren mağaza sayısının da giderek arttığı öğrenildi.
 
Cep telefonları artık ihtiyaç halini almışken kişilerin hayatlarında neredeyse vazgeçilmezler arasında yerini almıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni özelliklere sahip olan cep telefonları çıkmaya başladı. Özelliklerin artması ile birlikte fiyatlarda hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Bunun üzerinde telefon modelini yükseltmek isteyen ya da yeni cep telefonu almak isteyen kişilerin maddi açıdan zorlandıkları da ortaya çıkan bir gerçek olarak ifade ediliyor.
 
Cep telefonlarının sürekli olarak yeni modellerle piyasaya sürülmesi fiyatları düşürmediği gibi tam tersi olarak yükseltiyor. Bunun üzerine vatandaşların büyük bir kısmının cep telefonu taksiti öderken zorlandığı biliniyor.
 
Senetle Cep Telefonu Almak Mümkün
 
Hükümet tarafından alınan karar sonrasında uzun bir süre öne kredi kartı ile elektronik bir ürün ürünün taksit karşılığında alınması kaldırılmıştı. Bunun ardından GSM şirketlerinin çoğu faturaya ek olarak senet karşılığında telefon satmaya başladılar. Yani cep telefonun taksit değerleri belirli bir faiz seçeneği ile faturaya ek olarak satışa çıkarılırken binlerce kişi bu yöntemle satın almayı tercih etti.
 
Evkur ve benzeri mağazalarda da senet karşılığında cep telefonu satışı gerçekleşmektedir. Ancak ödemelerin düzenli yapılması son derece önemlidir. Bu anlamda gecikmiş taksitlere belirli bir faiz oranı konularak rakamların yükseltildiği görülmektedir. Bu yöntemle cep telefonu alan kişi sayısınında son derece fazla olduğu belirlendi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol