kapat ikonu

Seçimlerden Sonra Tanzim Çadırı Devri Sona Erdi

Tartışmalara sebep olan tanzim çadırı satış noktaları seçimlerin son bulmasının ardından yeniden açılmadı.

Sebze ve meyve fiyatlarında meydana gelen artış ekonomiyi olduğu kadar vatandaşların bütçelerini de zorlamıştı. Fiyatların düşürülmesi için çeşitli önlemler alınmış ancak başarılı olamamaları gerekçesiyle çeşitli tartışmalar gündeme gelmişti. Ardından hükümet belirli şehirlerde belirli noktalarda vatandaşlara ucuz sebze meyve ve bakliyat ulaştırmak için tanzim çadırları kurmuştu. Bu çadırlarda piyasadaki fiyatların çok altında fiyatlar gündeme gelmişti. Pek çok vatandaş bu çadırlarda sıra bekleyerek belirli sebze ve meyveleri almak adına harekete geçmişlerdi.
 
Tanzim Çadırları Kaldırılıyor
 
Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından Tanzim çadırlarının akıbetinin ne olacağı merak konusu olmuştu. Bunun üzerine satış noktalarının birer birer kaldırılmaya başlandığı öğrenildi. Ankara'nın Mamak ilçesinde Yeşilbayır Mahallesi'nde kurulan tanzim çadırlarının bugün açılmaması dikkatleri çekti.
 
Vatandaşlara piyasaya göre daha uygun fiyatlı ürün vermeyi amaçlayan bu tanzim satış noktalarının pek çok bölgede yerel seçimlerle birlikte kapatılmasına karar verildi. Sincan'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan tanzim satış noktaları belediye görevlileri tarafından kaldırılmaya başlanmıştı. Bugünde pek çok noktada çadırların hizmet vermediği öğrenildi.
 
Diğer bölgelerde hala kurulan çadırların akıbetinin önümüzdeki günlerde ne olacağı merak konusu olmuştu. Belediye eliyle kurulan bu satış noktalarının 2019 yılının Aralık ayına kadar hizmetlerini sürdürmeleri gerekiyordu. Bunun ardından ülkenin diğer bölgelerinde kurulan tanzim satış noktalarının henüz kaldırılıp kaldırılmayacağı bilinmiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol