kapat ikonu

Seçim Sonrasında Dolardaki Son Durum Nedir?

Seçim sonrasında piyasalardaki ilk durum gözlem altına alındı. Dolar kurunun henüz durumdan çok etkilenmediğini açıkladılar.

Seçimin ardından piyasanın ilk günü olması sebebiyle dolar kurunda nasıl bir gelişme yaşandığı merak konusu oldu. Bunun ardından seçimin ardından ilk işlem günü içerisinde dolar fiyatlarının 5.60 seviyelerinde seyrettiği öğrenildi. Cuma günü ise piyasalar 5.5807 liradan kapanışın gerçekleştirildiği açıklanmıştı.
 
Sabah saatlerinde kurun etkisiyle birlikte sığ piyasalarda 5.5293 liraya kadar çıktığı tespit edildi. Kısa süre sonra ise sabah saatlerde el değiştirmenin etkisiyle 5,61 seviyelerine kadar düştüğü öğrenildi. Analistlerin yaptığı açıklamalar çerçevesinde dolar kurunda bir değerlendirme yapıldı. Henüz seçim sonuçlarından kurun çok net bir şekilde etkilenmediği ortaya kondu.
 
Dolar kurunun ardından euro ve sterlin ise sırayla 6,31 ve 7.34 liradan el değiştirdiği ve işlem gördüğü öğrenildi. Sosyal medyada ve siyaset alanında karışıklık ve belirsizlik hala devam ederken dolar kurunun piyasalardan çok etkilenmediği, hala sakinliğini koruduğu öğrenildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol