kapat ikonu

Seçim Sonrası Ekonomide Ne Değişecek?

Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak açıklamalarında yerel seçimlerin ardından nasıl bir ekonomik yol haritasının izleneceğini açıkladı.

Yerel seçimlerin gerçekleştirilmesine çok az bir zaman kala seçim sonrasında nasıl bir yol haritası izleneceği merak konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak katıldığı bir televizyon programında seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçimlerin ardından nasıl bir yol haritası izleneceğinin ipuçlarını paylaştı. Ekonomide atılacak adımların açıklanacağı tarih olarak ise 8 Nisan'ı hedef gösterdi.
 
Seçimlerin ardından yapılacak ekonomik çalışmalarda özellikle bankacılık sektörüne yönelecekleri ifade edildi. Bankacılık sektörü üzerinde yapılan değerlendirmelere göre son zamanlarda bu sektördeki gücün giderek arttığı ifade edilmişti. Bunun üzerine canlı yayında ekonomiye dair merak edilen soruları da yanıtlamayı ihmal etmeyen Berat Albayrak nasıl bir yol izleneceğini açıkladı.
 
8 Nisan Tarihinde Açıklanacak
 
Ekonomide seçim sonrasında nasıl bir çalışma yapılacağı ve şuan ki ekonomik durum detaylı olarak değerlendirildi. 8 Nisan haftasında öncelikli olarak yapılacak çalışmalarda ilk adımlar atılacak. Bankacılık sektörünün güçlü olması sebebiyle bu alana yönelim sağlanacak. Vakit kaybetmeden ekonomiyi daha ileriye taşımak için çalışmalar yapılacak. Gıda fiyatlarının incelenmesi için öncelikli olarak hal yasası meclis gündemine getirilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol