kapat ikonu

Seçim Sonrası Altın Fiyatları Ne Olacak?

Seçim sonrasında piyasalar hareketlenirken gram altın 232.2 lira, çeyrek altın ise 382 lira ve Cumhuriyet altını ise 1.557 lira olarak işlem görmeye başladı.

Seçim süreci sona ererken piyasalar hareketlenmeye başladı. Altın fiyatlarının akıbeti pek çok yatırımcı ve vatandaş tarafından merak konusu oldu. Hafta başında piyasalar açılmışken altının gram fiyatı yükselmeye başladı. Haftanın başında gram altının fiyatı 232.2 lira seviyesinde gerçekleştiği ve sonrasında dengelendiği öğrenildi.
 
Cuma günü yükseliş eğilimi içerisine giren dolar kuru ve ons fiyatındaki değer kazançlarının etkisi altına giren gram altın bir ara 236,5 liraya kadar yükseldi. Bir önceki kapanışa göre karşılaştırma yapıldığı zaman yüzde 0.09 prim alarak toplam 230.9 liradan sabitlendiği tespit edildi.
 
Haftanın başına yükselişle başlayan gram altın ardından sabitlenerek sakinleşti. Ancak yükseliş eğiliminin devam etmesinin ardından fiyatların bir önceki kapanışa kadar yükseldiği ifade ediliyor. Çeyrek altın fiyatları Kapalıçarşı'da 382 lira olarak belirlenmişken Cumhuriyet altının fiyatı ise 1.557 lira olarak belirlendi.
 
Asya piyasalarında ise altının ons fiyatı negatif oranda seyrediyor. Yaşanan azalma miktarının ise yüzde 0.15 olduğu belirtilirken işlem gördüğü fiyat 1.290.18 dolar olarak belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol