kapat ikonu

Seçim Öncesi Biletler İçin Son Uyarı!

Seçim öncesinde Türk Hava Yolları tarafından biletlerini değiştirmek ya da iade almak isteyenler için son günün 31 Mayıs Cuma günü olduğu belirlendi.

Seçimlerin çeşitli sebeplerle 23 Haziran tarihinde yeniden tekrarlanmasına karar verilmişti. İstanbul için yeni bir seçim süreci devam ederken pek çok kişinin o tarihlerde ya o tarihlerden önce almış oldukları uçak biletleri, tatil rezervasyonları ve yapmış oldukları planların akıbeti merak konusu olmuştu. Tatil planı yapanlar için oteller ve çeşitli kurumlar gerekli anlayışı göstermiş ve ücret iadelerini yaparak sorunsuz bir şekilde rezervasyonların iptal edilmesini sağlamışlardı.
 
Uçak biletleri için Türk Hava Yolları kararın hemen ardından bir açıklama yayınlamış ve oy kullanımına teşvik etmek için 6 mayıs ve öncesinde düzenlenmiş olan tüm biletlere iptal ve değişim hakkı sunmuştu. Bunun için verdiği tarihin ise yarın itibariyle son bulması bekleniyor. 31 Mayıs Cuma gününe kadar biletlerinde değişim ya da iptal işlemi yapmak isteyen kişilerin harekete geçmeleri gerekiyor.
 
Kullanılmayan Biletlerde Ücretsiz İade Hakkı Bulunuyor
 
Yeni rezervasyon tarihlerinin ise seyahat tarihinden 7 gün önce ya da 7 gün sonra başka bir uçuş için yapılması halinde rezervasyon değişiklikleri de ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Kullanılmamış biletlerde de değişim ücretleri ücretsiz bir şekilde yapılacak. Bazı biletlerin ise kısmi olarak kullanılmış olması halinde kullanılmamış olan kısımları için özellikle ücretsiz iade işleminin gerçekleştirilmesi bekleniyor.
 
Bilet süreleri herhangi bir ücret farkı olmadan ceza verilmeden değişim işlemlerine tabii tutulabilecek. bu konuda Türk Hava Yolları tarafından vatandaşlara son uyarılar yapıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol