kapat ikonu

Seçim Çalışmaları Bez Çanta Üreticilerinin Yüzünü Güldürdü

Naylon poşet uygulamasının sınırlandırıldığı ve bez çanta kullanımının yaygınlaştırıldığı şu dönem içerisinde seçim çalışmalarında seçmenlere bez çanta dağıtılması üreticilerin yüzünü güldürdü.

1 Ocak tarihinden itibaren ücretli poşet uygulaması hayata geçirilmiş, çevrenin korunması için bez torba uygulamasına geçilmişti. Bunun ardından bez torba üreticilerinin işleri artmış yüzler gülmüştü. Son zamanlarda yerel seçim propagandaları devam ederken vatandaşlara seçim hediyesi olarak bez çanta dağıtmaya başlayan partilerin bu çalışmaları üreticilerin yüzünü bir kez daha güldürdü.
 
Ülkemizde 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından poşet kullanımına bir kısıtlama getirildi. Marketlerde ve alışveriş merkezlerinde poşetlerin bir anlamda ücretli verilmesine karar verildi. Böylece poşet kullanımının kısıtlanması amaçlanıyor. Yapılan istatistiklere göre yapılan çalışmanın sonuç vermeye başladığı görüldü. Bu konuda bez çanta üretimleri arttı. Üreticilerin yaptıkları çalışmalar konusunda yüzlerinin güldüğü öğrenildi.
 
Seçim Çalışmaları Üretimleri Artırdı
 
Bez çantaların kullanılması konusunda talep patlamaları yaşanmaya başladı. Sektör çalışanları zamanında teslimat yapmak ve daha çok kazanmak için büyük bir mesai yarışının içerisine girdiler. Belediyelerde açılan bazı kurslarda kadınların be çanta üretimleri konusunda çalıştıkları da ifade edildi.
 
Yerel seçimlere çok az bir zaman kalmışken seçim propagandaları devam ediyor. Bazı partiler seçmenlerin gönlünü kazanmak ve onlara yardımcı olmak için kapı kapı dolaşarak bez çanta dağıtmaya başladılar. Bunun üzerine seçim süresince çanta konusunda herhangi bir hazırlığı bulunmayan üreticiler büyük bir şaşkınlık içerisinde gelen siparişlere yetişmeye çalışıyorlar. Özellikle seçim propagandalarının en yoğun olduğu bu dönemde bez çanta siparişlerine yetişmek için büyük bir mesai harcadıkları öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol