kapat ikonu

Sberbank 'İslami bankacılık' yapacak

Sberbank Türkiye'deki yatırım alanlarını arttırmayı planladığını ve hem Türkiye hem de Kazakistan'da 'İslami bankacılık' ile ilgili projeleri değerlendirmeye alacağını açıkladı.

  • Şirketler
  • 21 Şubat 2017 16:52
  • Son Güncelleme: 21 Şubat 2017 17:05
Sberbank Türkiye'deki faaliyet alanları ve yeni projeleriyle ilgili olarak sürpriz açıklamalarda bulundu.
 
Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oleg Ganeyev, Rusya'nın bazı bölgeleri de dahil olmak üzere, Türkiye ve Kazakistan'da İslami bankacılığa yönelik yeni projeleri değerlendirdiklerini söyledi.
 

İslami bankacılığa oılan talep artışına değinildi

 
Rus haber ajansı RIA Novosti'ye konuşan Ganeyev, mevduat ve cari hesaplarda, sermaye ve KOBİ finansmanı gibi alanlarda, perakende ve kurumsal müşterilerden İslami bankacılığa yönelik artan bir talep olduğunu söyledi.
 
Türkiye'de Denizbank ve Kazakistan'da faaliyet gösteren Sberbank şubeleri aracılığıyla, İslami bankacılığa yönelik yeni projeleri başka ülkeler için değerlendirdiklerini anlatan Ganeyev, “Rusya'da ise Başkurdistan ve Çeçenistan Cumhuriyeti'nde söz konusu projelerin hayata geçirilmesini ele alıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

İslami bankacılığın Rusya'daki ilk uygulaması için adım atılıyor

 
İslami bankacılığın özellikle Orta Doğu ve Asya'dan yeni yatırımcıların çekilmesi için gerekli olduğuna inandıklarını vurgulayan Ganeyev, Rusya'da İslami bankacılık aracılığıyla ihracat alanlarındaki finansmana öncelik vereceklerini söyledi.
 
Sberbank, İslami bankacılığın Rusya'da ilk uygulaması için Tataristan'ı pilot bölge olarak seçmiş, geçtiğimiz ay bu bölgede ilk İslami anlaşmayı gerçekleştirmişti.
Kaynak: Milliyet
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol