kapat ikonu

Savunma sanayisinin önde gelenleri MÜSİAD EXPO'da buluştu

Savunma ve havacılık sektörünün önde gelen temsilcileri, High Tech Port By MÜSİAD'ın dördüncüsü MÜSİAD EXPO kapsamında bir araya geldi.

Savunma ve havacılık sektörünün önde gelen temsilcilerinin, yurt içindeki ve dışındaki karar vericilerle buluşmasını sağlayan High Tech Port By MÜSİAD'ın dördüncüsü MÜSİAD EXPO başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımıyla dün kapılarını ziyaretçilere açan 17’nci MÜSİAD EXPO fuarının açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, dünyanın en geniş katılımlı fuarlarından biri olduğunu öne sürerek Türkiye için değer yaratmayı sürdüreceklerini vurguladı.
 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından CNR Expo'da bu yıl 17'ncisi düzenlenen MÜSİAD EXPO ile aynı anda ‘’High Tech Port By MÜSİAD’’ kapılarını ziyaretçilere açtı.
 
‘’Millî Atılım’’ teması altında düzenlenen ‘’High Tech Port by MÜSİAD’’ kara, deniz ve hava savunma sistemlerinde ileri teknoloji üreten kuruluşları, çeşitli ülkeden üst düzey askerî delegasyonlarla bir araya getiriyor.
 
Söz konusu fuarda, Türkiye'nin savunma sanayisindeki global ve yerel ölçekteki üreticilerinin ürünlerinin de yer aldığı 48 stant bulunuyor.
 
 
BMC VE ASELSAN’IN ÜRÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
 
Zırhlı kara aracı üreten BMC’nin standında Kirpi, Amazon, ASELSAN'ın Alkan Havan Silah Sistemi'nin entegre edildiği Vuran araçları da büyük ilgi görüyor.
 
ASELSAN, uydu haberleşme sistemleri, silah sistemleri, radar ve karıştırıcıların da aralarında bulunduğu bir dizi ürünüyle fuara katılım gösteriyor.
 
‘’KAMİKAZE DRONE’’LAR SERGİLENİYOR
 
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ’nin standında da deniz platformları, uydu sistemleri, ‘’kamikaze drone’’lar sergileniyor.
 
 
T129 ATAK, HÜRKUŞ, ANKA-S VE T 625 HELİKOPTERİNİN MAKETLERİ DE FUARDA
 
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yakın zaman önce geliştirip üretilen T129 Atak Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı Hürkuş, uydu kontrollü insansız hava aracı Anka-S, T625 Genel Maksat Helikopteri gibi platformların maketleri de bu fuarda bulunuyor.
 
TUSAŞ Motor Sanayii AŞ, millî hava araçları için geliştirilen motor çözümleriyle fuardaki yerini aldı.
 
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun da silah ve mühimmat ürünlerini tanıttığı kaydedilirken, ‘’High Tech Port By MÜSİAD’’ 24 Kasım'a kadar misafirlerini ağırlayacak.
 
TÜRKİYE İÇİN DEĞER OLUŞTURMAYI SÜRDÜRECEĞİZ
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da teşrifiyle dün başlanan fuarın açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, dünyanın en geniş katılımlı fuarlarından biri olduğunu ileri sürerek, Türkiye için değer oluşturmayı sürdüreceklerini aktardı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol