kapat ikonu

Savunma Sanayi Personel Alım İlanını Açıkladı

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında özel alanlarda çalışmak için toplam 60 personel alınacağı ifade edildi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında özel alanlarda çalışmak için toplam 60 personel alınacağı ifade edildi.
 
Savunma Sanayi Müsteşarlığı yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde özel alanlarda çalışmak için 60 sözleşmeli personelin alınacağı ifade edildi. 23 proje müdürü ile 28 proje asistanının alınması gerekiyor. 9 yönetici asistanının yanı sıra toplam 60 sözleşmeli personelin alınması bekleniyor.
 
İlan Resmi Gazete'de yayınlanarak resmen hayata geçirilmiş oldu. Toplam 60 kontenjanın kadro karşılığı olmaksızın sözleşmeli olarak personel alımının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Proje mühendisliğinin ayrıntılarına bakıldığı zaman elektrik elektronik mühendisliği, haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, havacılık ve uzay mühendisliği, gemi makineleri, metalurji mühendisliği, uçak mühendisliği gibi çeşitli alanlardan alımların yapılması bekleniyor.
 
Söz konusu alanlarda gerekli alımların yapılması için başvurular başladı. Son başvuru tarihinin 22 ile 29 Temmuz 2018 tarihinde son bulması bekleniyor. KPSS sınavlarından en az 70 puan almış olmak gerekiyor. Ayrıca YDS sınav sonucunun da en az 70 puan beklentisi bulunuyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol