kapat ikonu

Sağlık turizmi pazarı büyümeyi sürdürüyor

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, sağlık turizmi pazarı ile ilgili önemli konulara değindi.

  • Sektörel
  • 03 Kasım 2018 09:42
  • Son Güncelleme: 03 Kasım 2018 09:51
Dünyada sağlık turizmi pazarının her geçen gün büyüdüğünü söyleyen ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, birçok ülkenin ekonomik getirisi yüksek olan bu alanda birbiriyle yarıştığını ifade etti.
 
Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Beyaz Önlük Giyme Töreni"nde konuşan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, eğitim-öğretime bu yıl başlayan Lokman Hekim Üniversitesi ve öğrencilerine başarılar diledi.
 
Baran, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada, kendisine koyduğu hedeflere doğru zorlu bir yolculuk gerçekleştirdiğini vurgulayarak, bu yolculukta gençlere önemli görevler düştüğünü kaydetti.
 
DEVLET YARINLARI AYDINLIK KILMAK İÇİN İMKÂNLARI SEFERBER EDİYOR
 
Geleceği gençlerin inşa edeceğine dikkati çeken Baran, devletin, yarınlarımızı daha aydınlık kılmak için tüm imkânlarını gençlerin eğitimine seferber ettiğinden bahsetti. Gençlerin de buna karşılık okuyup araştırması, kendilerini devamlı geliştirmesinin Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda azimli ve kararlılıkla çalışması gerektiğinin önemine değinen Baran, Lokman Hekim Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra burada bulunan bütün gençlerin, fedakârlık ve sabır gerektiren, çok meşakkatli ama kutsal bir mesleğin mensupları olacağına işaret etti.
 
KENDİNİZE GÜVENİN VE ÇOK ÇALIŞIN
 
Baran, gençlerin bu üniversitenin kapısından gerekli bilgilerle donanmış olarak çıkacağını öne sürerek, onlara kendilerine güvenmelerini ve çok çalışmalarını söyledi.
 
ÜLKELER SAĞLIK TURİZMİ ALANINDA YARIŞIYOR
 
Sağlık turizmin öneminin giderek arttığını hatırlatan Baran, dünyada sağlık turizmi pazarının her geçen gün büyüdüğünü ve birçok ülkenin ekonomik getirisi yüksek olan bu alanda birbiriyle yarıştığını belirtti.
 
SAĞLIK KURUMLARININ ÇOĞU BATIYLA YARIŞABİLECEK SEVİYEDE
 
Baran, Ankara'nın da sağlık turizmi alanında büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, Ankara genelinde 40 sağlık tesisinin sağlık turizmi yetki belgesi olduğunu bildirdi. Lokman Hekim Üniversitesi'nin yetiştireceği nitelikli sağlık çalışanlarıyla, Ankara'nın sağlık turizminde başkent olmasına büyük katkı sunacağına inandığını söyleyen Baran, sağlık kurumlarının çoğunun batıyla yarışabilecek seviyede olduğu yorumunda bulundu.
 
MEDİKAL SAĞLIK YATIRIMLARINA HIZ VERİLMELİ
 
Baran, Bilkent ve Etlik'teki şehir hastanelerinin tamamlanmasıyla birlikte Ankara’nın 15 bin hasta yatağı kapasitesine ulaşacağını dile getirerek, şehrin yıllık 10 milyon yolcu kapasitesine sahip modern bir havalimanına sahip olduğunu anımsattı. Ankara'nın ilçelerinin, değerlendirilmeyi bekleyen zengin termal su kaynaklarına sahip olduğuna dikkati çeken Baran, Medikal sanayi yatırımlarına hız verilmesi durumunda Ankara'nın sağlık turizminde büyük bir atılım yapmasının önünün açılabileceğini vurguladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol