kapat ikonu

Sağlık personellerine erken emeklilik geliyor

Sağlık çalışanlarının büyük bir heyecanla beklediği erken emeklilik sistemi hakkında Bakanlık harekete geçerek açıklama yaptı.

Sağlık çalışanlarının büyük bir heyecanla beklediği erken emeklilik sistemi hakkında Bakanlık harekete geçerek açıklama yaptı.
 
Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında çalıştığı biliniyor. Bu süreç içerisinde erken emeklilik sisteminin hayata geçirilmesi için sağlık personellerinin yıpranma payı göz önünde bulunduruluyor. Sağlık çalışanları tarafından uzun bir süredir beklenen yıpranma payı hakkında Bakanlık sonunda açıklama yaptı. Yapılan açıklamalara göre yakın zamanda yeni düzenlemelerin geldiği ve bu süreç içerisinde yıpranma payının hayata geçirilebileceği belirlendi.
 
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan pek çok sağlık çalışanını heyecanlandıracak açıklamayı sonunda yaptı. Erken emeklilik konusunda devreye girecek yıpranma payının hayata geçirilmesi için yakın zamanda düzenlemelerin geldiği müjdesi verildi. Halk Sağlığı gününe katılarak önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı sağlık personellerine sonunda beklenen müjdeli haberi verdi. Ancak sistemin sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi için öncelikli olarak planlamaların en doğru şekilde yapılması gerektiğine dikkat çekti.
 
Sağlık personelleri arasında herhangi bir ayrım yapılmamasına özellikle dikkat ediliyor. Yani yapılacak düzenlemeler sonrasında getirilecek yıpranma payının tüm sağlık personellerini kapsaması bekleniyor. Görüşmeler devam ederken göreve devam eden binlerce sağlık çalışanlarının yanı sıra yeni mezun olarak sektöre girecek olan sağlık personellerinin de unutulmaması sağlanacak. Bu sayede sağlık sektörünü geliştirmek ve hizmet kalitesini artırmak adına sağlık personellerine rahat ve düzenli bir çalışma ortamının verilmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol