kapat ikonu

Sağlık Bakanlığından Müjde! 29 Bin 600 Personel Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanlığı yeni dönemde 29 bin 600 kişinin alınacağını açıkladı. Kadrolar netleşmese bile bu konuda çeşitli tahminler bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından binlerce kişi tarafından beklenen müjdeli haber paylaşıldı. Sağlık Bakanlığı toplam 29 bin 600 personel alımının gerçekleştirileceğini duyurdur. Alım tarihleri konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak kadro dağılımı konusunda şimdiden çeşitli tahminler yapılmaya başlandı.
 
Personel alımlarının çeşitli kadrolar üzerinden gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Başvuru şartları ve alım şartları hakkında pek çok merak edilen sorunun cevabı haberimizde.
 
Alımlar nasıl yapılacak?
 
Bakanlık tarafından yapılacak alımların mülakatsız yapılacağı öğrenildi. KPSS sınavında alınan puanlara bakılarak sisteme alınacak personellerin belirlenmesi bekleniyor. KPSS sınavından daha yüksek almış olan personelin bu süreçte ön plana çıkması bekleniyor. Bakanlık tarafından daha önce yapılan açıklamalarda şartlar açıklanmıştı. alınacak olan kişilerin sözleşmeli personel statüsünde yer alması bekleniyor.
 
Kadro dağılımı nasıl olacak?
 
Kadronun nasıl dağıtılacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki hafta yapılacak resmi bir açıklama sonrasında kadro konusundaki tartışmalara son noktanın konulması bekleniyor. Bu süreçte bazı tahminler gözler önüne serildi. Alınacak olan kadrolar şu şekilde tahmin ediliyor;
 
Hemşire, Ebe, Psikolog, Radyoloji Teknikerliği, Ortopedi, Tıbbi Labarotuvar, İlk ve Acil Yardım Teknikerleri, Biyomedikal Mühendisleri, Diyaliz Teknikeri, Anestezi, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü, Acil Tıp Teknisyenliği, Eczanecilik Hizmetleri, Adli Tıp Teknikeri, Dil ve Konuşma Terapisti, Fizyoterapist, Diyetisten...
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol