kapat ikonu

Sağlık Bakanından Personel Alım Açıklaması

Yeni yılla birlikte ne kadar sağlık personeli alımı yapılacağı merak konusu olmuştu. Sağlık Bakanlığı merak edilen tüm sorulara yanıt verdi.

Yeni yılla birlikte ne kadar sağlık personeli alımı yapılacağı merak konusu olmuştu. Sağlık Bakanlığı merak edilen tüm sorulara yanıt verdi.
 
Yeni yılın girmesi ile birlikte 2018 yılında atanmayı bekleyen sağlık personelleri büyük bir heyecanla Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaları bekliyordu. Sonunda beklenen açıklama yapıldı ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yeni yılda kaç bin personel alımı yapılacağı konusuna da açıklık getirilmiş oldu.
 
Sağlık alanında da birtakım değişikliklerin yapılması planlananlar arasında yer alıyor. Yoğun bakımda bazı eksikliklerin olduğu tespit edilmişti. Öncelikli olarak daha çok kişiye ulaşabilmek ve hizmet vermek için yoğun bakım yatak kapasitesi artırılacak. Yeni sağlık personellerinin alımı ile birlikte gerekli destekler artırılmış olacak.
 
Yeni yılda toplam alınacak sağlık personeli sayısının 55 bin olmasına karar verildi. Bu geçen yıllara bakıldığı zaman son derece yüksek bir rakam olarak değerlendirildi. Sağlık personelleri ebe, hemşire, uzman doktor olmak üzere farklı sayılarla birlikte değişiklik gösterecek. Alımların ilerleyen zamanlarda yapılması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol