kapat ikonu

Sağlık Alanında Dev Çalışma

Hükümet sağlık sektörünün gelişimi için önemli çalışmalar yaparken bu süreç içerisinde yeni reformlarını harekete geçirdiğini açıkladı.

Hükümet sağlık sektörünün gelişimi için önemli çalışmalar yaparken bu süreç içerisinde yeni reformlarını harekete geçirdiğini açıkladı.
 
Sağlık sektörünün gelişimi için devlet elinden gelen tüm desteği sürdürüyor. Bu süreç içerisinde reçete yazımının arttığı belirlendi. Konu hakkında çalışmaların daha rahat yapılması için kaynak miktarı da artırıldı. Bu konuda hem eczaneler, hem sağlık kurumları sunucularını vatandaşlar ile daha rahat bir şekilde paylaşmaya devam ettiler.
 
Kanser hastalarının en çok zorlandıkları tedavilerde ilaçların mali yükleri ile uğraşmamaları için bu konuda çalışmalar yapıldı. Bunun üzerine bazı ilaçlar SGK tarafından geri ödeme listesine alınarak binlerce hataya destek olunacağının sinyalleri verildi.
 
Yeni sağlık reformları içerisinde bir ilde çekilen tahlil ya da röntgenlerin diğer ilde görünmesi bulunuyor. Aynı zamanda ameliyat ve organ nakli gibi durumlarda vatandaşlara çeşitli destekler sunulacak. Türkiye'de ilaç konusunda dışa bağımlı kalınmaması için yeni üretimlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Yeni dönemde hastanelerin verdiği hizmete bakılarak sicil karnesi verilmesi adına çalışmalar gerçekleştirilecek. Sağlık sektörü de bundan sonra e devlet sisteminin daha aktif bir şekilde kullanabilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol