kapat ikonu

Sabiha Gökçen’de seferler durduruldu

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, koronavirüsünle mücadeleye yönelik alınan tedbirler kapsamında tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı.

  • Sektörel
  • 28 Mart 2020 17:32
  • Son Güncelleme: 28 Mart 2020 17:34

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ'den yapılan açıklamada, havalimanından gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşların bir süre düzenlenmeyeceğinden daha önceden planlanmış olan uçuşların durumu ve detayları, ilgili havayolları ile temasa geçilerek öğrenilebilir denildi.

Şirketin açıklamasında, koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesine yönelik Türkiye'de alınan tedbirler doğrultusunda yurt dışı uçuşlarının 27 Mart 2020 gecesinden itibaren tamamen durdurulduğu da hatırlatıldı.

Diğer yandan, koronavirüsün yayılmasının engellenmesine yönelik alınan tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esaslarının da yeniden düzenlendiği belirtilen açıklamada, "Buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurt içi uçuşlar için de sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda havalimanımızdan gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlar bir süre düzenlenmeyeceğinden daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz, tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol