kapat ikonu

Sabancı Holding'de görev değişimi! İşte şirketin yeni CEO'su...

Mehmet Göçmen, Sabancı Holding'deki CEO'luk görevini bıraktığını duyurdu. Göçmen yerine bu göreve Alper getirildi.

  • Şirketler
  • 01 Ağustos 2019 11:46
  • Son Güncelleme: 01 Ağustos 2019 11:49

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Mehmet Göçmen, 31 Temmuz 2019 itibarıyla görevini bıraktığını duyurdu. Holding ise bu gelişme sonrası şirketin üst yöneticisi görevine Sanayi Grup Başkanı olarak görev yapan Cenk Alper’i atadı

Güler Sabancı, görev değişimi için ne dedi?

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı; görev değişimiyle ilgili yaptığı açıklamada, "16 yıl önce aramıza katılan ve çeşitli üst düzey görevlerin ardından son iki yıldır Sabancı Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Topluluğumuza katkı yapan Mehmet Göçmen’e teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz” dedi.

Cenk Alper’e övgü dolu sözler

‘Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonu ile yola çıktıklarını ve yeni bir liderle devam ettiklerini vurgulayan Güler Sabancı, “Bu atama kararı, Sabancı Holding’i farklılaştıran, daha ileriye taşıyan kurumsal yönetim kültürümüzün sürekliliğinin de önemli bir göstergesidir. 1996 yılında Topluluğumuza katılarak, çeşitli yurtdışı ve yurtiçi sorumluluklar üstlenen Cenk Alper, tecrübeleri, teknoloji ve inovasyon odaklı bakış açısı ve vizyonuyla devam eden stratejik dönüşüm yolculuğumuza liderlik edecektir. Cenk Alper’in önümüzdeki dönemde tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratacağına ve Topluluğumuzu daha da ileriye taşımaya devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol