kapat ikonu

Rusya'dan önemli domates açıklaması geldi

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan domates krizinin uzun zaman sonra sona erdiği öğrenildi.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan domates krizinin uzun zaman sonra sona erdiği öğrenildi.
 
Türkiye ile Rusya arasında iki yıl önce tüm ilişkileri etkileyen bir uçak krizi meydana gelmişti. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler olumsuz bir şekilde etkilendi. Rusya Türkiye'nin tavrının ardından birtakım uygulamalar yapmaya başladı.
 
Öncelikli olarak ekonomik ambargolarla cezalandırılmak istenen Türkiye'ye özellikle domates ve sebze konusunda alınan bazı tedbirler son derece tepkilere neden olmuştu. Bu süreç içerisinde domates alımlarının tamamen durdurulmasına karar verildi. Ancak bu durum Türk çiftçileri olumsuz etkiledi. Domates fiyatlarının da yükselmesine neden oldu. Dolayısı ile bu durum vatandaşları da olumsuz bir şekilde etkiledi.
 
Rusya ile Türkiye arasında karşılıklı olarak atılan adımlar sonrasında sorunlar son aylarda çözüme kavuşturuldu. Kasım ayı itibariyle domates alımına tekrar başlandı. Aralık ayında beklentilerin üzerine çıkılacağı ve sayının artırılacağı açıklandı. Bunun ardından Rusya yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında Türkiye ile Rusya arasında tüm sorunların çözüme kavuşturulduğu öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol