kapat ikonu

Rusya Yasakları Kaldırmaya Devam Ediyor

Rusya tarafından daha önceki dönemlerde bazı tarım ürünlerine uygulanan yasaklar tek tek kaldırılmaya başlandı.

Rusya tarafından daha önceki dönemlerde bazı tarım ürünlerine uygulanan yasaklar tek tek kaldırılmaya başlandı.
 
Türkiye ile Rusya arasında 2015 yılında yaşanan uçak krizinin ardından ekonomik ilişkilerinde zedelendiği öğrenilmişti. ekonomik ilişkileri askıya almak isteyen Rusya bazı yaş sebze ve meyve ithalatının durdurulmasını ve yasaklanmasını istemişti.
 
Bu süreçte Türkiye'de bulunan çiftçilerin yasakların kalkmasını istedikleri yönünde birtakım duyurular yaptıkları ve hükümet adımları sonrasında ilişkilerin iyileştirilmeye başlandığı tespit edildi. tüm bunların ardından ikili ilişkiler tamamen rayına oturtularak yeni kararların alınmasına neden oldu.
 
Rusya tarafından alınan yeni kararlar sonrasında ambargo konulan ürünlerin yasakları tek tek kaldırılmaya başlandı. Son olarak nar, patlıcan, marul biber ve kabak için uygulanan yasakların ortadan kaldırılması için gerekli açıklamalar yapıldı. Yasakların kaldırılmasından çiftçilerin son derece mutlu oldukları belirlendi. Yasakların kaldırılmasının ardından yapılan açıklama sonrasında ilerleyen günlerde zaman kaybetmeden Türkiye'de ithalat için adımların atılması bekleniyor. Yasakların herhangi bir firma kısıtlaması olmadan ortadan kaldırıldığı tespit edildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol