kapat ikonu

Rusya duyurdu: 'İnşaat resmen başladı'

Rusya tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'ye aracıya ihtiyaç duymadan Karadeniz üzerinden doğalgaz akımı sağlayacak olan Türk akımı projesinin inşaatına resmen başlandı.

  • Sektörel
  • 09 Mayıs 2017 15:21
  • Son Güncelleme: 09 Mayıs 2017 15:26
 
Rusya Türk Akımı projesinde boru hattı döşenmesine başlandığını duyurdu.
 
Taşeron Allseas şirketinin Audacia şantiye gemisinin Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Anapa şehri yakınında boruları suya indirmeye başladığını önceki akşam saatlerinde Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı Aleksey Miller duyurdu. Boru hatının deniz geçişli bölümünde yapılacak işler hakkında bilgi de veren Miller,
 
“Türkiye’ye çekilecek ve iki koldan oluşacak buru hattı Audacia şantiye gemisi tarafından döşenmeye başlandı. Birkaç ay sonra Karadeniz’in derin sularına gelindiğinde boru döşeme işini bir başka gemi Pioneering Spirit üstlenecek. Hattın su altından en derin geçiş noktası 2 bin 200 metre olacak. Taşeron şirketle projenin tüm teknik ayrıntılarını en ince ayrıntısına kadar gözden geçirdiğimiz için herhangi aksama yaşanması beklenmiyor. 2019 yılı sonunda Türk Akımı’ndan ilk doğalgaz Türkiye istikametine akmaya başlayacak” dedi.
Hürriyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol