kapat ikonu

Rusların Türk limanına bile tahammülü yok

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen uçak krizinin ardından Türkiye’ye bir dizi yaptırımlar uygulayan Rusya hız kesmeden yasaklarına devam ediyor.

Rusya turizm sektörü üzerinden yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Rusya’nın Türkiye’ye koyduğu yeni yasak da yine turizm sektörü üzerinden. Rus Devleti’nin aldığı kararla bundan sonra durakları arasında Türkiye olan gemi turlarının satışının yapılmasına izin verilmeyecek. Türkiye durakları olduğu halde paket satışı yapan acentelere cezai yaptırım uygulanacak.
 
Yakın zamanda Türkiye’ye uyguladığı turizm yasaklarıyla gündeme gelen Rusya yine turizm sektörü üzerinden Türkiye’yi vurmaya çabalıyor. Rusya’nın yeni aldığı yaptırım kararına göre durakları arasında Türkiye limanlarının da bulunduğu gemi turlarının satışı artık yapılamayacak. Rusya kısa bir süre önce de Türkiye’ye turist akışını engellemek için turizm şirketlerine yasaklar koymuş hatta Türk ortağı olan firmalara bile satış yapma konusunda yasak getirmişti.
 
Seyahat acentelerinin Rus RATA-News’ e vermiş olduğu bilgileregöre Rusya Tüketici Hakları Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), durakları arasında Türkiye limanları olan gemi turlarının satışını da yasakladı. Bu yasağı delenlere de yaptırımlar uygulanacağını dile getirdi.
 
Rusya’nın Türkiye turizmine yeni koyduğu bu yasağa Rus seyahat acenteleri büyük tepki gösterdi. Rus acenteleri RATA-News’e tur programlarını kendilerinin hazırlamadıklarını ve uluslararası gemi turları şirketleri aracılığıyla hazırlanıyor olduğunu kendilerinin yalnızca pazarlama yaptıklarını dile getirdi. Bu gerekçeyle Rus acenteleri hiçbir şekilde Türkiye’yi programdan çıkarma durumlarının söz konusu olamayacağını belirttiler.
 
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol