kapat ikonu

Ramazan Öncesi İftar Menülerinin Fiyatları Açıklandı

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında ülke genelinde Ramazan menüsü fiyatlarının belirlendiği açıklandı.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği tarafından yapılan toplantılar çerçevesinde Türkiye genelinde 100 bin civarında restoran ve lokantanın bulunduğu bir kez daha ortaya kondu. İşletmelerde istihdam edilen kişi sayısının da son derece fazla olduğu ve şimdiye kadar yapılan değerlendirmelerde bu rakamın en az 2 milyon kişiye ulaştığı ifade edildi.
 
Bu yıl Ramazan dolayısıyla restoran ve lokantalarda büyük bir hazırlık süreci başladı. İftar yemeklerinin verilmesi için hummalı bir çalışma gerçekleştirildi. Bu çalışma çerçevesinde her yıl iftar menülerinin halk arasında pahalı olduğu gerekçesi ile çeşitli tartışmalara neden olduğu ifade edilmişti. Yetkililer tarafından bu durum kontrol altına alındı ve yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi.
 
Menü Fiyatları En Az 30 Lira Olacak
 
milyonlarca insanın istihdam edildiği bu alanda pek çok sektöründe ekmek yediği belirlendi. Ancak yapılan eleştirilerin bir kısmının acımasızca olduğu yetkililer tarafından da belirtildi. Restoran sayılarının 100 bine ulaşmasının ardından her mekanda her bütçeye uygun iftar menülerinin hazırlanması için harekete geçildi. Özellikle restoranlardaki menü fiyatlarını lokasyon, mekan gibi çeşitli kriterlerde belirlemeye devam ediyor.
 
Ancak yapılan düzenlemeler ve alınan kararlar çerçevesinde en düşük iftar menüsü fiyatının 30 liradan başlaması gerektiğine karar verildi. Daha düşük fiyatlar belirlenmesinin mümkün olmadığı, aksi takdirde restoran giderlerini ve çalışanların emeklerini karşılamayacağı özellikle ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol