kapat ikonu

Ramazan Bayramında Kapadokya Doluluk Oranlarını Aştı

Ramazan Bayramı için rezervasyonlar şimdiden yapılmaya başlandı. Bu süreçte Kapadokya doluluk oranlarının şimdiden limitleri aştığı öğrenildi.

Kapadokya Türkiye'nin kültür ve doğa turizmine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu yıl turizm sezonunun bayramla birlikte açılması sonucunda şimdiden rezervasyonlar alınmaya başladı. Bu yıl bölgede turizm sezonunun son derece hareketli geçtiği öğrenildi. Kapadokya peri bacaları, kaya oluşumları ve tarihi bölgeleri ile birlikte pek çok kişiyi etkilemeye devam ediyor. Bölgede pek çok butik otel, sıcak hava balonları ve eşsiz doğal güzellikler bulunuyor. Gelen yerli ve yabancı turistlerin bölgede büyük bir yoğunluk oluşturduğu biliniyor.
 
Sadece yerli turistlerin değil aynı zamanda ülkemize gelen yabancı turistlerinde gözdesi olarak ifade ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı'nın 9 güne çıkarılmasına karar verildi. Bu süreçte yerli turistlerin talebinde de bir artış yaşandığı tespit edildi. Şimdiden mağduriyet yaşamamaları için bölgedeki konaklama tesislerinde büyük yoğunluklar meydana gelmeye başladı.
 
Bu yıl Rekor Bekleniyor
 
Bölgedeki işletmeciler ve yetkililer tarafından yıl başından bugüne kadar turistlerin son derece ilgi gösterdiklerini ve bu sebeple yeni bir rekorun kırılmasının beklendiği öğrenildi. Bu konuda yerli turistlere yeni bir uyarı yapıldı. Rezervasyonların şimdiden yüzde 90 doluluk oranlarına ulaştığı ifade edilirken son günlere kalan rezervasyonlar için yer kalmayacağını, bu yüzden mağduriyetlerin yaşanabileceği ifade edildi. Kapadokya'da tatil yapmak isteyen vatandaşların acele etmeleri gerektiği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol