kapat ikonu

Pump Dump Sistemi Nasıl İşler?

Kripto paraların gelişimi ve kazançların artırılması için çeşitli yöntemler denenmektedir. İçlerinde en kazançlısı olarak Pump Dump sistemi isimlendirilmektedir.

  • Finans
  • 17 Aralık 2018 12:35
Kripto paraların gelişimi ve kazançların artırılması için çeşitli yöntemler denenmektedir. İçlerinde en kazançlısı olarak Pump Dump sistemi isimlendirilmektedir.
 
Sanal para birimleri son dönemlerde yatırımcıların en fazla dikkatini çeken sistemler arasında yer alıyor. Kullanılmakta olan kripto paraların kazançlarının artırılması ve böylece internet üzerinden zengin olma hayali kuranların hayallerinin gerçekleşmesi için farklı sistemler üzerinden deneme yapılmaktadır. En kazançlı olan sistem ise Pump Dump sistemi olarak ifade edilmektedir.
 
Sanal para piyasaları üzerinde çalışmalar devam ederken herkes kazançlarını nasıl artırabilecekleri konusunda çalışmalar yapmaya başladılar. Bu çalışmalar arasında yer alan Pump Dump sisteminin Türkçe kelime anlamına bakıldığı zaman şişirmek ve indirmek olarak ifade edilebilir.
 
Pump Dump Sistemi Nasıl Kullanılır?
 
Whatsapp gibi online ağlar üzerinden kurulan çeşitli sohbet grupları üzerinden sistemin başlatılacağı ifade ediliyor. Kripto para sistemleri artık teknolojinin ilerlemesi ile hayatımızın merkezine yerleşti. Kazançları doğru yatırımlarla birlikte bu süreçte artırmak son derece önemlidir.
 
Pump Dump işleminde kazançların artırılması için önce fiyatlar yapılan çalışmalarla birlikte şişirilmekte ardından ise indirilmektedir. Ancak sistemin kullanılması ve işe yaraması için mutlaka kalabalık bir grubun olması gerekmektedir. Yatırımınız ne kadar büyük olursa olsun sistemin başka hesaplara aktarılması açısında birkaç kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sistem içerisinde en önemli adım coinin seçildikten sonra başka kollardan satışının gerçekleştiriliyormuş gibi gösterilmesini sağlamaktır.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol