kapat ikonu

PTT'nin projesi kırtasiyeciliği bitirecek

5 yönetim sisteminin tek sistem altında toplanması hâlinde kırtasiyecilik ortadan kalkacak.

  • Sektörel
  • 23 Ekim 2018 14:18
  • Son Güncelleme: 23 Ekim 2018 15:53
5 yönetim sisteminin tek sistem altında toplanması hâlinde kırtasiyeciliğin ortadan kalkacağını savunan PTT Entegre Yönetim Sistemi Dairesi Başkan Yardımcısı İsa Aydemir, tüm aksiyonların sistem üzerinden dijital olarak takip edileceğini ve anlık veri akışının gerçekleşeceğini belirtti.
 
Aydemir, uygulamaya geçecek sistemle ilgili çalışmalar ve PTT'nin 178. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri vesilesiyle Edirne'ye geldi. Burada gazetecilere açıklamalarda da bulunan Aydemir, hazırlanan sistemin, Kalite Yönetim Sistemi, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini tek bir sistem üzerinde topladığını söyledi.
 
ANLIK VERİ AKIŞI SAĞLANACAK, HIZLI STRATEJİ BELİRLENECEK
 
Aydemir’in yaptığı açıklamaya göre, 5 yönetim sisteminin tek sistem altında toplanması sayesinde anlık veri akışı sağlanacak ve hızlı strateji belirlenmesine katkı sunacak.
 
‘’PTT, TÜRKİYE’DE BU SİTEMİ UYGULAYAN İLK KURUM OLACAK’’
 
PTT olarak Türkiye'de beşli sistemin ilk uygulayan kurum olacaklarına dikkati çeken Aydemir, diğer kurumlar için de örnek olacak bir sistem olduğunu savunarak, anlık veri akışını çok hızlı bir şekilde sistem üzerinden görebileceklerini anlattı. Aydemir, bu anlamda Edirne'ye geldiklerini belirterek, Türkiye'nin diğer illerinde de bu sistemin oturtulması yönünde çalıştıklarını ifade etti.
 
‘’PTT, VATANDAŞA HİZMET İÇİN BAYRAK TAŞIYOR’’
 
Türkiye'nin en köklü teşkilatlarından olan PTT'nin vatandaşlara, 178 yıldır kaliteli ve hızlı hizmet sunduğunun altını çizen Aydemir, PTT’nin 1840 yılında kurulduğu günden bu yana vatandaşa hizmet için bayrak taşıyan bir kurum olduğunu dile getirdi.
 
‘’BU SEKTÖRÜN SÜREKLİ YENİLİĞE İHTİYACI VARDIR’’
 
Aydemir, yeni yapılanmasıyla birlikte hizmet sunumunun daha etkin hâle geldiğini ve sürecin devam ettiğini belirterek, hizmet sektöründe sürekli yenilenmenin önemine değindi. Bu sektörün rekabete açık ve sürekli yeniliğe ihtiyacı olduğunu yineleyen Aydemir, PTT Entegre Yönetim Sistemi Dairesi olarak, kalite, müşteri yönetimi, çevre, iş sağlığı güvenliği ve bilgi güvenliği anlamında bir beşli sistemin kurumda yerleşmesi için proje başlattıklarını aktardı.
 
AMAÇ KURUMA GÜZEL BİR KATKI SAĞLAMAK
 
Aydemir, bu beş sistemin tek sistem üzerinden takip edilmesinin artık mümkün olacağını kaydederek, stratejilerin ve hedeflerin bu doğrultuda anlık veri akışıyla, teknolojiyle iç içe hızlı karar alınabilmesini sağlanacağını ifade etti. Aydemir, bu beşli sistemin Türkiye'de ilk kullanılmasını PTT olarak kendilerinin sağlayacağına dikkati çekerek, amaçlarının da kuruma güzel bir katkı sağlamak olduğunu söyledi.
 
Aydemir, beşli sistemle veri akşının dijital olarak sağlanacağını ve bu sayede kırtasiye giderlerinin azalacağını bildirdi. Bu sistem sayesinde kırtasiyeciliğin ortadan kalkacağını aktaran Aydemir, tüm aksiyonların sistem üzerinden dijital olarak takip edileceğini, anlık veri akışının gerçekleşeceğini belirtti.
 
TAŞRADAKİ YÖNETİCİLER DE AKSİYONLARI GÖREBİLECEK
 
Bu sistem sayesinde Türkiye'nin her yerindeki yöneticilerin verileri sistem üzerinden görebilme imkânı olacağı bilgisini paylaşan Aydemir, hem üst yönetimin hem de taşradaki en küçük birimlerdeki yöneticilerin sistem üzerinden aksiyonları görebileceğini anlattı.
 
KIRTASİYE GİDERLERİNDEN TASARRUF SAĞLAYACAK
 
Aydemir sözlerinin sonunda ise bu sayede müşteri memnuniyeti, bilgi güvenliği, çevre, iş sağlığı güvenliği ve kalitenin uygulandığı bir sistemin oluşacağından bahsederek kırtasiye giderleri anlamında da çok büyük bir tasarruf edileceğini açıkladı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol