kapat ikonu

PTT'den Dev Hizmet! Tüketici Kredisi Hizmeti Geliyor

PTT daha önce sadece emeklilere ve kurum çalışanlarına sunmuş olduğu tüketici kredisi hizmetini bundan sonraki dönemde müşterilere de vermeye devam edecek.

PTT yeni bir açıklamada bulundu. PTT ile Aktifbank arasında bir süredir bazı görüşmeler gerçekleştiriliyordu. Bu görüşmelerin ardından yeni bir anlaşmanın imzalandığı öğrenildi. 'Tüketici Kredisi' anlaşması ile birlikte artık müşterilerin acil ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verilecek. Bu süreç içerisinde çalışmaların aslında geride bıraktığımız yılın sonlarına doğru başladığı ortaya çıkmıştır.
 
Aktifbank 2010 yılından bu yana PTT Kredi Platformu ile bir anlaşma içerisinde olduğunu belirtmişti. Bunun ardından tüm bu çalışmaların haricinde 5 farklı bankaya kredi aracılık hizmetleri verdiği öğrenildi. Teknik altyapı çalışmalarının da tamamlanmasının ardından PTT tarafından Tüketici Kredisi düzenlemesinin hayata geçirilmesi pek çok kişiyi sevindirdi. Daha önce sadece kendi çalışanlarına ve emeklilere karşı böyle bir hizmet sunuluyordu.
 
Artık Herkes Kredi Alabilecek
 
PTT tarafından verilen hizmetler genel anlamıyla vatandaşlar tarafından son derece olumlu bir adım olarak karşılanıyor. Bu süreçte teknik çalışmaların ve test çalışmalarının 3.5 ay gibi kısa bir sürede yoğun bir çalıma temposunun ardından tamamlandığı öğrenildi.
 
PTT geniş bir hizmet ağına sahip olmasına rağmen bazı bölgelerde birçok banka şubesinin bulunmaması vatandaşların PTT kredilerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşmalarına olanak sağlayacak. Bu anlamda 2019 yılının sonuna kadar pek çok banka ile anlaşma imzalaması ve ortak bir çalışmaya imza atmaları gerekiyor. Yeni kampanyalar ve müşterilere sunulacak pek çok imkan ile kredilerin bir adım ön plana çıkması bekleniyor. 60 ay vadeye kadar kredilere başvurmaları mümkün olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol