kapat ikonu

PTT kredi başvurusu nasıl yapılır?

PTT kredi veriyor mu sorusuna verilebilecek en güzel cevap aslında PTT direk olarak kredi vermiyor. PTT, bankalar ile müşteriler arasında aracı konumunda bulunuyor. Peki kimler PTT kredi başvurusu yapabilir? İşte merak edilen tüm detaylar…

  • Kredi
  • 02 Şubat 2017 12:59

PTT vasıtasıyla kredi kullanmak istiyorsanız maaşınızın PTT’de olması gerekiyor. Çok nadir olarak görünse de PTT kredileri için maaş koşulu aranmamaktadır. Ancak kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için kredi notu puanınızın yüksek olması oldukça önemli rol oynuyor. Kredi notu düşük olan kişilerin başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle başvuru yapmadan önce kredi notu puanınızı kontol ederek gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Yukarıda belirtildiği üzere, PTT kredi başvurusu yapabilmeniz için maaşınızı bu kurumdan çekiyor olmalısınız. Diğer şartlar ise hangi bankadan kredi almak istiyorsanız o bankanın sizden isteyeceği şartlardan oluşuyor. Hangi bankaya giderseniz gidin bu şartların başında kredi notu puanı gelmektedir. Peki şimdide PTT aracılığıyla hangi bankalardan kredi alabileceğinize göz atalım;

Denizbank PTT kredisi

Denizbank PTT kredi başvurusu yaparak 48 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Yalnızca nüfuz cüzdanınız ile birlikte PTT şubelerine giderek en düşük 1000 TL en yüksek 36 bin TL kredi alabilirsiniz. Denizbank, 2 bin TL ve altındaki rakamlar için yüzde 1,75 oranında faiz uygularken, üzeri rakamlar için ise yüzde 1,59 oranında faiz uygulamaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin 80 ve üzeri yaşta olmaması gerekiyor. Yani 79 yaşında olan bir vatandaş en fazla 12 ay vade ile kredi alabilir.

INGBANK PTT kredisi

Tüm PTT müşterileri INGBANK bireysel kredi kampanyalarından faydalanabilir. Kredi faiz oranı normal müşteriler için yüzde 1,99, emekli vatandaşlar için yüzde 1,54 seviyelerinde ilerlemektedir. INGBANK aracılığıyla alabileceğiniz en düşük kredi tutarı 1000 TL olurken, en çok ise 45 bin TL alabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunabilmeniz için maksimun 75 yaşında olma şartı aranıyor. Ayrıca kredi tahsis ücreti olarak talep ettiğiniz kredi tutarının binde 5’ini ödeme zorunluluğunuz bulunuyor. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen hem emekli hem de normal vatandaşların en yakın PTT şubesine uğraması gerekiyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol