kapat ikonu

PTT Hangi Günler ve Saatlerde Hizmet Veriyor?

PTT pek çok vatandaş ile çalıştığı için zaman zaman kişilerin kafalarında çalışma gün ve saatleri konusunda soru işaretleri oluşmaktadır. Bu konuda açıklamalı bir makale hazırladık.

PTT pek çok vatandaş ile çalıştığı için zaman zaman kişilerin kafalarında çalışma gün ve saatleri konusunda soru işaretleri oluşmaktadır. Bu konuda açıklamalı bir makale hazırladık.
 
PTT pek çok vatandaşa hizmet veren devlet güvencesi altında olan gönderim ve parasal işlemlerin tamamlandığı bir sistemdir. Pek çok hizmet ağı bulunduğu için bu anlamda pek çok kişinin aktif olarak yararlandığı bir kurumdur. Özel bir işletme olmadığı için haftanın belirli günlerinde belirli saatler içerisinde hizmet vermektedir.
 
PTT her geçen gün hizmet kalitesi, verdiği hizmetlerin çeşitliliği gibi sebeplerden dolayı ön plana çıkmaya devam ediyor. Günümüzde bir değerlendirme yapıldığı zaman pek çok kurumun önüne geçtiği görülmektedir. Bunun üzerine kamu iktisadi teşebbüsleri olarak ifade edilebilir.
 
PTT Mesai Saatleri Nelerdir?
 
Vatandaşlar tarafından pek çok işlemi tamamladığı gerekçesi ile her geçen gün biraz daha fazla ilgi görmektedir. PTT çalışma saatlerini ele alırken bu anlamda hangi günlere, hafta içi hafta sonu gibi ayrıntılara ve ardından resmi tatillere ayrı ayrı bakmak gerekmektedir. Tüm kamu kurumları gibi resmi tatillerde PTT kapalıdır.
 
Hafta içi tüm günlerde çalışma saatleri değişmez. Her gün sabah 08:30 saatlerinde açılan şubeler 16:30 saati itibari ile kapatılmaktadır. Bunun ardından farklı saatlerde hizmet vermesi yasaklanmıştır. Kamu kurumu olduğu için hafta sonu tatil günlerinde kesinlikle kapalıdır ve hizmet vermez. Öğle tatili ise 12:30 ile 13:30 saatleri arasında belirlenmiştir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol