kapat ikonu

PTT, Çorum leblebisi yüzde 30 indirimli taşıyacak

PTT Genel Müdürlüğü, yıl sonuna kadar Çorum leblebisini yüzde 30 indirimli taşıyacak.

  • Şirketler
  • 09 Kasım 2018 17:39
  • Son Güncelleme: 09 Kasım 2018 18:35
PTT Genel Müdürlüğünün yöresel ürünlerin yıl sonuna kadar indirimli taşınması kampanyası çerçevesinde Çorum leblebisinin, yüzde 30 indirimli taşınacağı bildirildi.
 
ÇORUM LEBLEBİSİ YÜZDE 30 İNDİRİMLİ TAŞINACAK
 
Çorum PTT Müdürlüğü, içeriğinde "Çorum leblebisi" bulunan gönderileri yüzde 30 indirimli taşımak üzere kampanya başlattığını duyurdu. PTT Genel Müdürlüğünün yöresel ürünlerin indirimli taşınmasına yönelik kampanyası dâhilinde "Çorum leblebisi"nin de PTT Kargo tarafından 2018’in sonuna kadar yüzde 30 indirimli taşınacağı açıklandı.
 
LEBLEBİDEN KURABİYE, KEK VE EKMEK YAPILIYOR
 
Türkiye'de ‘’Çorum’’ denince akla ilk gelen leblebinin yaklaşık 30 çeşidinin yanında kurabiyesi, kebabı hatta ekmeği bile yapılıyor.
 
VATANDAŞ, LEBLEBİYİ DİĞER ŞEHİRLERDEKİ AKRABALARINA GÖNDERİYOR
 
Çorum'un marka değeri olan başta leblebisi olmak üzere Oğuzlar cevizi ve Osmancık pirinci gibi yöresel ürünlerin de yüzde 30 indirimle taşınacağını söyleyen Çorum PTT Başmüdürü Ziya Başıaçık, insanların kendi yöresinde yetişen ürünleri diğer şehirlerde yaşayan yakınlarına göndermek istediklerini dile getirdi.
 
BÖLGENİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ İNDİRİMLİ TAŞINACAK
 
Başıaçık, PTT Genel Müdürlüğü’nün de bundan hareketle yöresel ürünlerin PTT Kargo aracılığıyla taşınmasını teşvik etmek üzere yüzde 30 indirim kampanyası başlattığını ifade ederek, sene sonuna kadar sürecek olan kampanya ile birlikte başta meşhur Çorum leblebisi olmak üzere bölgenin yöresel ürünlerinin indirimli taşınacağını hatırlattı.
 
KAMPANYAYA YOĞUN TALEP YAŞANIYOR
 
Kampanyanın yeni başlamasına rağmen vatandaşlardan çok olumlu tepkiler gördüklerini belirten Başıaçık, vatandaşların yüzde 30 indirime yoğun ilgi gösterdiğini, yöresel ürün içeren kargo gönderilerinde çok ciddi artış yaşandığını anlattı.
 
UYGUN FİYATTAN GÖNDERİLMESİ ÇORUM LEBLEBİSİNE YARAYACAK
 
Samsun'un Bafra ilçesindeki annesinin Çorum leblebisini çok sevdiğini, bundan dolayı ailesine sık sık leblebi gönderdiğini aktaran Çorum'da yaşayan Gülşah Çağşur Aralık, ‘’PTT'nin kampanyası gerçekten çok güzel bir uygulama. Bafra’da annem var ve ben ona sürekli leblebi gönderiyordum. Maddi açıdan hakikaten çok iyi oldu diyebilirim. PTT’ye, çalışanlarına, yetkililerine teşekkür ediyorum. Kampanya ile birlikte Çorum leblebisinin daha fazla gönderileceğine inanıyorum. Uygun fiyattan gönderilecek olması, Çorum halkına ve Çorum leblebisine yarayacaktır.’’ dedi.
 
ÜRETİCİLER DE DURUMDAN MEMNUN
 
Şehirdeki leblebi üreticileri de PTT Kargo tarafından başlatılan kampanyadan memnuniyetini paylaştı. PTT Kargo'nun indirim kampanyasının leblebi satışlarını artırdığına işaret eden leblebi üreticilerinden Selamettin Ekici, "Kentimizin en önemli simgelerinden olan leblebi, hem hemşehrilerimiz hem de ilimize gelen turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. PTT Kargo’nun indirim kampanyası ile paralel son günlerde leblebi satışlarımızda resmen patlama yaşanıyor. Kampanyanın 2018’in sonuna kadar değil, daha uzun sürmesini bekliyoruz. " şeklinde konuştu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol