kapat ikonu

PTT bünyesine 2 bin 500 personel alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kısa süre içerisinde PTT’ye 2 bin 500 yeni personel alınacağını duyurdu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Arslan, katıldığı bir programda PTT bünyesinde çalıştırılmak üzere 2 bin 500 yeni personelin alınacağını açıkladı. PTT personel alım tarihleri ve koşulları henüz netlik kazanmadı. Başvuru şartları ve alım tarihi önümüzdeki günlerde ilan edilecek.

İşsizlik rakamlarının son dönemlerin en yüksek seviyeye ulaşması ile birlikte harekete geçen yetkililer, yeni istihdam alanları açmayı planlıyor. Bu konuda çalışma başlatan hükümet, yeni istihdam paketine yönelik teklifi Bakanlar Kurulu’na sunmaya hazırlanıyor. Bir hayli maliyetli olan bu projenin işsizlik sorununa çare olması bekleniyor.

1.5 milyon kişiye istihdam alanı açılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu, kısa süre önce yaptığı açıklamada, 2017 yılı içerisinde yaklaşık 900 bin kişinin İş-Kur vasıtasıyla istihdam edileceğini duyurmuştu. Özellikle üniversite mezunu olan gençlerin işsizlik oranını minimum seviyeye indirmek için farklı çözüm yolları arayan hükümet, önümüzdeki günlerde yeni istihdam paketini açıklayacak. Bu yeni pakete göre 1.5 milyon kişiye iş imkanı sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacak olan paketin ayrıntıları ise şimdilik gizli tutuluyor. Ağustos 2016’dan beri artan işsizlik seviyesi Ekim ayında çift hanelere ulaştı. İşsizlik rakamlarının aralık ayı verilerinde ise maksimum seviyeye çıkması bekleniyor. Yapılan düzenlemelerin ardından işsizlik seviyesinin 2017 yılının başından itibaren tekrar düşüşe geçmesi hedefleniyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol