kapat ikonu

Promosyonda tüm şartlar kaldırıldı

Yaklaşık 12 milyon emekli vatandaşın 1 yılı aşkın süredir beklediği emekli promosyonlarının dağıtımına Mart ayında başlanıyor. Emeklilerin başvuruları da başladı. Ancak zorlayıcı şartlar nedeniyle emekli promosyonu almaktan vazgeçen emeklilere de bir

  • Gündem
  • 27 Şubat 2017 16:25
  • Son Güncelleme: 01 Mart 2017 15:36

Eko Gündem'de yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emekli promosyonu ödemesinden faydalanabilmek için şart koşulan gereklilierin kaldırıldığını açıkladı.

Buna göre emekli promsoyonu başvurusunda bulunan vatandaşlar otomatik ödeme talimatlı fatura beyanında bulunmak ve ödeme alacakalrı bankadan kredi kartı çıkartmak ya da kredili mevduat hesabı açmak zorunda kalmayacaklar.

Promsoyonla ilgili ilk başvuruların alınmaya başladığı süreçte emekli vaatndaşlar kredi kartı çıkartmak, kredili mevduat hesabı açmak ve hesap üzerinden otomatik ödeme talimatı yapılan fatura beyanında bulunmak zorunda kaldıkları için promosyon almaktan dahi vazgeçmişlerdi.

Kısa sürede fark edilen bu duruma müdahale edilerek şart koşulan kurallar ortadan kaldırıldı. Emekliler sadece 3 yıl kalma sözü ile istedikleri bankadan emekli promosyoınu başvurusunda bulunarak T.C kimlik numaralrındaki son rakamlara göre Mart, Nisan ve Mayıs ayları içinde ödemelerini alabilecekler.

Kaynak: Eko Gündem

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol