kapat ikonu

Promosyon dağıtımı itibar kazandırıyor

promosyon ürünler dağıtan firmalar tüketicinin gözünde itibar kazanıyor.

2018 yılının başlamasına 3 ay kala Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası firmalar, büyük holdingler, kobi ölçeğindeki firmalar yeni yılın promosyon ürün tercihlerini netleştirmeye başladı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgedeki beklenmedik siyasi ve ekonomik koşullar sebebi ile sektörde geç başlayan hareketliliğin Şubat sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Firmaların artık promosyon ürünleri seçimine ve bu konuda tedarikçi ve üretici olan firmalarla şimdiden iletişime geçtiğini söyleyen Lecce Pen Kalemcilik Genel Müdürü Ümit Kaya promosyon ürünlerinde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de en çok tercih edilen ürün çeşitlerinin başında kalemlerin geldiğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda alımlarda bir belirsizlik olduğunu, birçok şirketin alımları ötelediğini ve bu sebeple “sezon” diye tabir edilen dönemin göre daha yoğun geçeceğini belirten Lecce Pen Kalemcilik Genel Müdürü Ümit Kaya, “Lecce Pen olarak firmalara ekonomik bütçelerle kaliteli ve kullanışlı promosyon ürünleri sunuyoruz. Maalesef ülkemizde promosyon ürünleri denilince akla ucuz ve kalitesiz ürünler geliyor. Pekçok firma promosyon ürünleri seçerken işin kolayına gidiyor bu yüzden bütçesi düşük, kalitesiz ürünleri tercih ediyorlar. Fakat bu yöntemi tercih eden firmalar hiç promosyon yapmasa daha iyi. Çünkü -tabiri caizse- ucuz etin yahnisi firmaları hem müşterilerinin hem de iş ortaklarının gözünde itibar kaybettiriyor. Oysa kaliteli ve kullanışlı promosyon ürünleri mevcut müşteriler ve iş ortaklarının firma ile duygusal bağını güçlendirir, yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olur. O yüzden promosyon ürünleri tedarik edilirken harcanacak bütçeye boşa giden bütçe olarak değil, markalaşma, bilinirliğin arttırılması ve iletişim yönetiminin bir parçası olarak görmek lazım.” dedi. Henry Ford’un “Masrafları kısmak için tanıtımları durdurmak, zamandan tasarruf etmek için saati durdurmaya benzer” sözünü hatırlatan Kaya, özellikle ekonomik daralmanın olduğu dönemde masraf kısmak adına bu tür faaliyetlerin durdurulmasının, pazar kayıplarına yol açabileceği gibi, ileride telafisi daha masraflı sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

 

Lecce Pen Promosyon çözümleri de sunuyor!

 

Ümit Kaya sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Firmanın hangi promosyon ürünlerini seçeceğine birlikte karar veriyoruz. Promosyon ürünlerinin dağıtılacağı kitlenin analizini yapıyoruz. Süreç programı çıkartıp müşterimizle beraber belli bir takvim çerçevesinde verdiğimiz hizmeti tamamlıyoruz.” Dedi.

 

Lecce Pen’de Çevreci ürünler ön planda!

İçtiğimiz sütlerin, meyve sularının kutularından kalemler üretmek. Lecce Pen, 1992 yılından bu yana geri dönüştürülmüş maddelerden kalem yapıyor. 1 ton karton içecek kutusunun ecoallene maddesi haline dönüştürülmesi ile 90 kg sera gazı emisyonunun önüne geçiliyor. Dünya kaynaklarının hızla tükenmeğe başladığını hepimiz biliyoruz. Dünya nüfusu da hızla artıyor. Lecce Pen gibi firmaların bu gibi yöntemlerle daha az emisyon daha az ham madde kullanımı için uğraşması çok anlamlı.

 

Mısır Nişastası Kalem Üretiminde Kullanılıyor!

Lecce Pen Kalemcilik Genel Müdürü Ümit Kaya mısır nişastasının kalem imalatında kullanıldığını belirtti. Ümit Kaya “Teknoloji, çevre bilinci ile birleştiğinde ortaya harikalar çıkabiliyor. Özellikle üreticilerin, birazcık ekolojik hassasiyet göstererek seçtikleri hammaddelerde yapabilecekleri manevralarla dünya, yeni nesiller için daha yaşanabilir hale geliyor. Çevreci üretime en iyi örneklerden bir tanesi de “Bioplast” maddesi ile üretilen ekolojik kalemler. 25 yılı aşkın araştırma ve inovasyon ile üretilmiş olan hammaddenin temeli hepimizin evinde bulunuyor. Mısır. Mısır nişastası, çevreye zararlı gazlar salmayan, biyolojik olarak parçalanabilir ve kosmoplastlanabilir biyoplastik ürünlerin hammaddesi olarak kullanılıyor” dedi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol