kapat ikonu

Prim borcu ödemelerinde son tarihe dikkat

Ertelenen prim borçlarının ödenmesi için son tarih verildi ve ödenmemesi halinde icra yoluyla takip başlatılacağı özellikle belirtildi.

Ertelenen prim borçlarının ödenmesi için son tarih verildi ve ödenmemesi halinde icra yoluyla takip başlatılacağı özellikle belirtildi.
 
Geçtiğimiz yıl ekonomide meydana gelen çeşitli zorlukların ardından hükümet tarafından alınan bir karar sonrasında SGK prim borçlarının ertelenmesine karar verilmişti. Bu sayede esnafların belirli bir süreç içerisinde rahatlatılması amaçlanmıştı. Yapılan çeşitli çalışmaların ardından 8 aylık erteleme süresinin sonuna gelindi.
 
Hükümet tarafından Ekim ayının SGK prim borçlarının ödenmesi için son derece önemli olduğu ifade edildi. Prim borçlarının daha fazla ertelenemeyeceği ifade edildi. Ödemelerin yapılmaması halinde icra yolu ile bir tahsilat seçeneğinin gerçekleştirileceği ifade edildi.
 
Geçtiğimiz yılın ertelenen prim ödemelerinde Aralık ayı ödemelerinin ilk ödemesi 30 Ekim 2017 tarihine kadar mutlaka ödenmesi gerekecek. Aksi takdirde esnafların borçlarını zamanında ödememeleri halinde bu süreç içerisinde verilmesi planlanan yeni teşviklerden yararlanmayacakları açıklandı. Bir sonraki ödeme Kasım ayının sonuna kadar gerçekleştirilecek. Ödemeler anlaşmalı olan kurumlardan sorunsuz bir şekilde yapılabilecek. Son tarihe bırakmadan borçların ödenmesi gerektiği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol