kapat ikonu

Posta Sektöründe Ücret Değişikliğine Gidilecek

Posta sektörü şu sıralar ücret sisteminin değişmesi konusunda çeşitli düzenlemeler üzerinde tartışıyorlar.

PTT AŞ Genel Müdürü ve Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik son zamanlarda posta sektöründe yapılması gereken değişiklikler üzerine konuştu. İlk kez 1874 yılında kurulan ve dünyanın en eski ikinci uluslararası kuruluşu olarak bilinen UPU'nun posta hizmetleri alanında Birleşmiş Milletler'in ihtisas organı olarak görev yaptığı biliniyor.
 
Posta sektörü alanında pek çok kural ve standartları ise UPU uluslararası alanda belirlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 26. kez düzenlenen UPU kongresi bu alanda stratejik olarak başkanlık görevinin üstlenildiği ifade edildi.
 
Bozgeyik bu süreçte posta sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sadece posta sektörünün değil etkileşim içerisinde olduğu diğer sektörler hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler çerçevesinde sektörün geliştirilmesi için yeni dönüşümlerin ve çalışmaların yapılmasının ne kadar gerekli olduğu bir kez daha dile getirildi.
 
Düzenlenen toplantıda en fazla dikkat çeken detay ise ücretlendirme sistemi oldu. Ücretlendirme sisteminin yeniden düzenlenmesi konusunda fikirler bulunuyor. Böylece sistemde yapılacak olumlu değişimlerin bir süre sonra sektörün geleceğini de olumlu anlamda etkilemesi bekleniyor. Bu konuda gerekli desteklerin verilmesi ve uygun bir şekilde sürecin tamamlanması için yoğun bir çalışma programının belirlendiği ve ilerleyen günlerde değişimlerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol