kapat ikonu

POMEM başvurularında son tarih 6 Ekim

Polis Akademisi bünyesinde açılan POMEM için açılan başvuru sürecinin 6 Ekim tarihinde son bulması bekleniyor.

Polis Akademisi bünyesinde açılan POMEM için açılan başvuru sürecinin 6 Ekim tarihinde son bulması bekleniyor.
 
Polis Akademisi Başkanlığında gerçekleştirilen POMEM başvuruları için gerekli şartların açıklandığı ve başvuru sürecinin başlatıldığı ifade edilmişti. Bunun ardından alım yapılacak sayı 13 bin olarak belirlenmişti. Eylül ayından bu yana başvurular sorunsuz bir şekilde devam ederken lisans ve ön lisans mezunlarının alınmasına karar verildi. 13 bin polis adayı için başvurular devam ederken son tarih için açıklama yapıldı. Başvuru tarihinin kaçırılmasının ardından konu hakkında tekrar bir uzatmaya gidilmeyeceği özellikle belirtildi.
 
Yetkililer tarafından yapılan açıklamaların ardından başvuruların 6 Ekim tarihinde son bulması planlanıyor. Daha çok lisans mezunlarından alınacak olan adaylar sebebiyle ön lisans mezunlarına daha küçük bir kontenjanın ayrıldığı ifade edildi.
 
Aday olmak isteyen kişilerin başvurularını 6 Ekim Cuma tarihi mesai bitimine kadar resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilmesi planlanıyor. Resmi internet sayfasından yayınlanan şartları da detaylı bir şekilde okumaları ve uygun olduğu takdirde gerekli başvuruların tamamlanması özellikle belirtildi. Sınav sonuçları hakkında online takip sistemi oluşturuldu. Ayrıca posta yoluyla tebligat oluşturulmayacağı belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol