kapat ikonu

Polislere Seçim Ücretleri Yatırılmaya Başlandı!

Seçimlerde görevli olan polisler içinde seçim paraları veriliyor. Bunun üzerine ödemeler hesaplara yatırılmaya başlandı.

Seçimler sırasında görevli olan sandık kurulu üyelerine bir mesai harcadıkları için YSK tarafından ücret ödemeleri yapılıyor. Bu ücretlerin miktarları değişiklik gösterilebiliyor. Son alınan kararlara ve yapılan düzenlemelere göre polis ve bekçilere de seçimde görev yapmaları halinde taltif ödemelerinin yapılmasına karar verildi.
 
Emniyet Müdürlüklerine bu konuda bir yazı gönderildi. Seçimlerde görev yapan polis memurlarının bir listesi istendi. Bu süreç içerisinde taltif ödemelerinin gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmaların başladığı öğrenildi. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen seçimler çerçevesinde seçimin güvenli bir ortam içinde yapılmasını sağlayan emniyet personelinin ödüllendirilmesine karar verildi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü bu süreçte resmi yazısını düzenledi. Emniyet Müdürü rütbesinde olan personeller bin liralık bir taltif alacak. Emniyet amiri, başkomiser, komiser, komiser yardımcısı, kıdemli başpolis ve başpolis memuru rütbesinde olan kişiler ise 750 liralık bir taltif ödemesi alacaklar. Bunlar dışında mahalle bekçisi, sivil memur personelleri ise 500 liralık taltif ödemesi alacak. Paralar bugünden itibaren personellerin hesabına yatırılmaya başlandı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol