kapat ikonu

PKK'nın Yeni Gelir Kaynağı Belirlendi

Terör örgütü PKK tarafından gelir elde etmek için atılan adımlar polisler tarafından incelemeye alındı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında yeni finans kaynaklarının tütün olduğu belirlendi.

Terör örgütü PKK tarafından gelir elde etmek için atılan adımlar polisler tarafından incelemeye alındı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında yeni finans kaynaklarının tütün olduğu belirlendi.
 
Güvenlik güçlerinin uzun yıllardan bu yana büyük bir mücadele içerisinde olduğu terör örgütü PKK'nın gelir kaynaklarının belirlenip kurutulması için önemli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar sonrasında gelir kaynakları belirlendikten sonra kurutularak terör örgütünün finansal kaynaklara ulaşması da engellenmiş oluyor. Son dönemlerde bonzai sorununun ardından terör örgütü tarafından yeni bir zehir daha sokaklara taşınmaya başladı. En büyük gelir kaynaklarından birisi olarak ifade edilen bu durum açık tütünden oluşuyor.
 
Vatandaşların çeşitli şekillerde daha ucuz olmasından dolayı sağlığa da zararlı olan açık tütüne yönlendirildikleri ve pek çok kişi tarafından bu durumun kullanıldığı tespit edildi. Pazara sürülen açık tütün büyük ilgi görüyor. Güvenlik güçleri tarafından yapılan incelemeler sonrasında açık tütünün terör örgütü açısından büyük bir gelir kaynağı haline geldiği belirlendi. Elde edilen rakamlar korkunç boyutlara ulaşmaya başladı. Terör örgütünün finansal kaynağı olarak kullanılan açık tütün sonrasında yeni silahların alınması için kullanıldığından dolayı güvenlik güçleri tarafından incelemeye alındı. PKK'nın ciddi gelir kaynaklarından birisi olan bu sistemin tamamen kesilmesi halinde örgüte büyük bir darbe vurulması bekleniyor.
 
Kaçak tütün pazarının gelişmesi devletin vergi sisteminde de bazı aksaklıkların yaşanmasına neden oluyor. Hem yurt içinde hem de yurt dışında bulunan tedarikçilerin ele geçirilmesi için polis tarafından geniş çaplı bir inceleme başlatıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol