kapat ikonu

Piyasalarda son durum! Dolar ve euro bugün ne kadar oldu?

Dolar ve euro bugün ne kadar oldu? 9 Ekim 2019 en güncel dolar kuru fiyatları...

  • Finans
  • 09 Ekim 2019 09:32
  • Son Güncelleme: 10 Ekim 2019 10:43

Dolar ve euro bugün ne kadar oldu? 9 Ekim 2019 döviz kuru en son ne kadar oldu? Gündemdeki gelişmeler sonrası piyasadaki hareketleri ve en güncel verileri haberimizden takip edebilirsiniz…

Dolar ve euro ne kadar oldu?

Dolardaki dalgalı seyir devam ediyor. Euro ise 6,40 bandının üzerinde bir seyir izliyor.

Trump’ın açıklaması sonrası piyasalarda son durum

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Türkiye, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, ekonomisini mahvederim ve yok ederim" şeklindeki tweeti sonrası hızla yükselen dolar kuru, 5, 80 TL’yi geçmişti ve son 4 ayın zirvesini görerek 5,84 TL’nin üzerine çıkmıştı. Döviz kuru güne 5,84 TL seviyelerinde başladı.

Trump-Erdoğan’la görüşecek

Dün ABD Başkanı Trump, 13 Kasım tarihinde Washington'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir görüşme yapacağını söyledi.

IMF’den küresel ticaret gerilimi açıklaması

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kürsel ekonomideki artan ticari gerilimlerin senkronize bir yavaşlamaya neden olduğunu açıkladı.

Gelişmiş ülkelerin faiz oranlarının çok düşük ya da negatif olmasının merkez bankalarına sınırlı bir manevra alanı sağladığını belirten Georgieva, faiz oranlarının düşük olmasının, yatırımcıların gelişmekte olan pazarlarda daha yüksek getiri aramasına neden olduğunu ve bunun da birçok küçük ekonominin ani sermaye çıkışlarına maruz kalmasına sebep olduğunu belirtti. Piyasalarda Trump etkisi! İşte Dolar, euro ve BIST 100'de son durum?Piyasalarda Trump etkisi! İşte Dolar, euro ve BIST 100'de son durum?

İç piyasadaki gelişmeler

Bugün TÜİK tarafından açıklanması beklenen yatırım araçlarının eylül ayı reel getiri oranları ile Suriye'de yaşanan gelişmeler yakın takipte olacak.

Dolar direnç seviyesinde

Uzmanlar, teknik açıdan doların 5,84 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını, 5,75 TL ve 5,65 TL seviyelerinin destek konumuna gelebileceğini belirtti.

CitiGroup'tan yatırımcıları heyecanladıran altın açıklaması!CitiGroup'tan yatırımcıları heyecanladıran altın açıklaması!
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol