kapat ikonu

Periscope 'Scorpe' oldu

Sosyal paylaşım ağı Twitter’a bağlı olarak faaliyetlerini yürüten canlı yayın platformu Periscope’a ‘Periscope’ şirketi tarafından dava açıldı. Alınan kararla Periscope canlı yayın platformunun ismi Scorpe şeklinde değiştirildi.

Canlı yayın platformu Periscope’a Türkiye’de faaliyet gösteren Periscope isimli şirket tarafından 2015 yılında açılan dava sonucunda platformun adı Türkiye’de ‘Scope’ şeklinde değiştirildi.
 
Periscope İletişim ve Prodüksiyon Hizmetleri LTD. ŞTİ’nin Periscope’a açtığı davada marka haklarına tecavüzde bulunulduğu gerekçe gösterilerek ihtiyati tedbir uygulanmasına karar verildi.
 
Periskop İletişim ve Prodüksiyon LTD. ŞTİ. medyada oluşan bilgi kirliliğini engellemek amacıyla karar hakkında bir basın bildirisi yayımladı.
 
Şirketten yapılan açıklama şöyle:
 
"Türkiye'de 'periscope' (yeni adıyla 'scope') platformuna ilişkin olarak alınan ihtiyati tedbir kararı neticesinde kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine karşı, şirketimiz tarafından bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.
 
2010 yılında tescil edilmiş olan markamız Periscope ve alan adımız www.periscope.com.tr üzerinden iletişim tabanlı hizmetlerimiz sürdürülmektedir. Marka tecavüzüne ilişkin yasal süreç avukatlarımız tarafından 2015 yılında başlatılmıştır.
 
Söz konusu sürecin davalılara ait sosyal medya platformunda paylaşılan içerik ve görüşlerle hiçbir ilgisi olmayıp, fikri mülkiyet hakları dışında farklı bir boyutu da yoktur. Üstün ve öncelikli marka hakkımızın açıkça ortaya konduğu davada, mahkemece davalı platformun Türkiye'de 'periscope' ismi altındaki tüm faaliyetlerinin tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir. Konuyla ilgili yasal süreç devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 
 
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol