kapat ikonu

Pazarcıdan Whatsapp adımı

Batman'da pazarcılık yapan Ekrem Gök isimli bir vatandaşın bu süreç içerisinde sebze ve meyvelerle ilgili durumları whatsapp üzerinden paylaştığı belirlendi.

 
Batman'da pazarcılık yapan Ekrem Gök isimli bir vatandaşın bu süreç içerisinde sebze ve meyvelerle ilgili durumları whatsapp üzerinden paylaştığı belirlendi.
 
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok durum internet üzerinden yapılan çalışmalar sonrasında daha kolay bir hal almaya başladı. Bu durumda milyonlarca kişi tarafından kullanılan whatsapp iş dünyasının da çeşitli alanlarında kullanılmaya başlandı. Bunlar arasında en şaşırtıcı olanı ise Batman'da pazarcılık yapan Ekrem Gök isimli bir vatandaşın whatsapp üzerinden sebze ve meyve satışına başladı.
 
Whatsapp üzerinden paylaşmış olduğu durumlar sayesinde sebze ve meyve satışlarını gerçekleştirdiği ve bu süreç içerisinde siparişler aldığı öğrenildi. Müşterilerinin neredeyse tamamının cep telefonlarını alan pazarcının bu süreçte çalıştıkları için pazara gelemeyen müşterilerinin siparişlerini telefon üzerinden aldığı ortaya çıktı. Pazara gelemeyen müşterileri için ürün ayırtan pazarcı bu sayede satışlarını ikiye katlamaya devam ediyor.
 
Ayırmış olduğu müşterilerinin ürünlerini zaman zaman kendi imkanları ile evlerine götüren pazarcı bazı zamanlarda da müşterilerin gelip kendisinden ürünleri teslim almasını bekliyor. Yapmış olduğu açıklamalarda müşterilerinin büyük kısmının memur olmalarından dolayı kurulan pazara yetişemedikleri, bu sayede de böyle bir yöntem geliştirdiğini açıkladı. Müşterilerinin yüzde 60'ının numarasının bulunduğu ortaya çıktı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol