kapat ikonu

Patronlar şirketleri uzaktan yönetiyor

Netoloji Yazılım’ın Kurucusu Özgür Erol, son 5 yılda teknolojik gelişmelerle şirketlerin iş yapış biçimlerinin değiştiğini ifade etti.

Teknolojik imkanların genişlemesi bireysel olduğu kadar kurumsal düzeyde de temel dönüşümleri beraberinde getirdi. Teknolojiyi kullanan şirketler çalışma modellerini değiştirdi ve yeni yöntemlerle çalışır hale geldi. Bu dönüşümü mümkün kılan teknolojilerin başında ise akıllı cihazlar, kurumsal yazılımlar ve web tabanlı çeşitli uygulamalar geliyor.
 
Şirket yöneticilerinin ofise gelme zorunluluğunun büyük oranda ortadan kalktığını belirten Özgür Erol, geleneksel sistemlerin yerini yeni nesil yöntemlere bıraktığını söyledi.
 
YENİ NESİL ŞİRKET YÖNETİMİ
 
“Artık yöneticilerin ofiste çalışması gerekmiyor, çünkü internet erişimi, ekip yönetimini online ortamda mümkün kılan programlar, onay süreçlerini kolaylaştıran yazılımlar, video konferans uygulamaları gibi teknolojiler yöneticileri ofise bağımlı olmaktan kurtardı. Teknolojik imkanlar yeni nesil bir şirket yönetiminin kapısını araladı” diyen Erol, şirketlerin esnek ve büyüme yolunda daha avantajlı hale geldiğini belirtti.
 
Erol şöyle devam etti: “5-10 yıl önce bir şirketin karar alabilmesi için genel müdürün ya da ilgili yöneticinin ofise gelerek imza atması gerekiyordu. Şimdi yönetici yurtdışında olsa bile projenin tüm detaylarını takip etme ve onay verme imkanına sahip. Örneğin bir kurumsal süreç yönetim sistemi olan Netoloji E-Flow ile finanstan satışa, satın almadan, müşteri ilişkilerine kadar farklı iş süreçlerini sürükle bırak yöntemiyle görselleştirmek mümkün. Netoloji E-Flow, sadece görselleştirme yapmakla kalmıyor, onay işlemlerinizin tümünü, herkesin rahatlıkla kullanabileceği hızlı, kolay ve uygun fiyatlı bir iş akış yönetim sistemine çeviriyor”
 
Yalnız şirket sahiplerinin değil herhangi bir kademedeki bir yöneticinin de mobil cihazı ile uzaktan iş yapış sürecine dahil olabildiğinin altını çizen Erol, kurumsal süreç yönetim sistemlerine talebin son yıllarda arttığını sözlerine ekledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol