kapat ikonu

Patlama nedeni ile petrol fiyatları arttı!

Umman Denizi'nde meydana gelen patlama nedeni ile Brent petrolün varil fiyatı; 62,03 dolara yükseldi.

Umman Denizi’ndeki iki adet dev petrol tankerinin patlaması nedeni ile brent petrolün varil fiyatı; 62,03 dolara yükseldi.

Fiyat yükseldi

Bu sabah saatlerinde 60,10 dolara kadar düşen brent petrolün varil fiyatı, saat 11.50 itibarıyla 62,03 dolara çıktı. Yine aynı zaman zarfı içinde Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 52,59 dolardan alıcı buldu.

Tankerlerde patlama meydana geldi

İran devlet televizyonunun yerel kaynaklara dayandırdığı haberde, Umman Denizi'nde ham petrol yüklü iki büyük tankerde patlama meydana geldiği bildirildi. Patlama sonrasında iki tankerin körfez çevresindeki ülkelere acil yardım çağrısında bulunduğu ancak tankerlerden birinin batmaya başladığı ifade edildi.

Patlayan tankerlerde yangın devam ediyor

Gemicilik kaynaklarına göre, saldırıya uğrayan iki petrol tankerindeki yangın devam ediyor. Piyasalarda bugün Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün açıklayacağı aylık petrol üretim verileri takip edilecek.

Brent petrolde teknik olarak 61,10 ile 62,50 dolar aralığının direnç, 61,90 ile 62,30 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol