kapat ikonu

Patates Fiyatları Düşmeye Başladı

Son dönemde gündemden inmeyen patates fiyatları seçim sonrasında alınan birtakım önlemelerin ardından yeni hasatlarla birlikte düşüşe geçti.

Son dönemde gündemden inmeyen patates fiyatları seçim sonrasında alınan birtakım önlemelerin ardından yeni hasatlarla birlikte düşüşe geçti.
 
Seçim öncesinde ortaya atılan çeşitli spekülasyonların da etkisi ile birlikte patates fiyatları hızlı bir şekilde artmıştı. Bunun ardından seçim sonrasında belirli bir ivmeyle patates fiyatları düşmeye başladı. Son günlerde de Niğde'de yeni mahsullerin hasat edilmeye başlaması patates fiyatlarının hızlı bir şekilde düşmesine sebep oldu.
 
İlk olarak geçtiğimiz günlerde Niğde'de yeni mahsul patateslerin hasat edilmeye başlandığı öğrenilmişti. Ardından yeni gelen haberler çerçevesinde Nevşehir'de de patates hasadının başladığı müjdesi verildi. Yeni patates sökümlerinin başlamasının ardından fiyatlarda gözle görülür bir değişim meydana geldi.
 
Patates fiyatlarının yükseliş nedeni olarak piyasada istenen kadar patatesin bulunmaması öne sürülmüştü. Şimdilerde yeni ürünlerin ortaya çıkması sonrasında herhangi bir sorunun kalmadığı belirtildi. Geçtiğimiz aylarda cep yakan patates fiyatları tarladan kilogramı ile birlikte ortalama 1.5 liradan satışa çıkarılıyor. Fiyat etiketlerinde birden 2.5 liralık bir düşüşün yaşandığı tespit edildi. Vatandaşların fiyatların biraz daha düşmesini bekledikleri öğrenildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol