kapat ikonu

Pasaport ve ehliyetlerde yeni dönem başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir toplantı sırasında ehliyet ve pasaportların yeni düzeni hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir toplantı sırasında ehliyet ve pasaportların yeni düzeni hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan bir otelde katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmeler yaparken bu süreçte özellikle vatandaşların uğraştığı bürokratik süreçler göz önünde bulunduruldu. Vatandaşların bürokratik süreçten tasarruf etmeleri için birtakım çalışmaların yapılmasına karar verildi.
 
Son dönemlerde vatandaşların daha kolay işlem yapmalarını ve bu işlemlerle birlikte zamandan tasarruf etmelerini sağlamak için güvenlikli çipli kimlik kartlarının kullanılmasına karar verildi. Bir süredir yapılan başvurular değerlendiriliyordu. Ancak günlük verilen kimlik sayısı limit olarak belirlenmişken başvurunun sonuçlanması için geçen süre kısaltıldı. Bu süreç içerisinde vatandaşların uzun süreli beklemeleri engellenirken aynı gün içerisinde kimlik kartlarının verilmesine karar verildi.
 
Çalışmaların hızlandırılması ve bürokratik süreçlerin en az seviyeye indirilmesi için bundan sonraki dönemde ehliyetleri ve pasaportları nüfus müdürlüklerinin verilmesine karar verildi. Vatandaşın bürokratik işlemleri sürekli olarak desteklemesi gerekecek. Vatandaşların zamandan tasarruf etmeleri sağlanacak. Maliyetlerinde yükselmesi bir anlamda engellenmiş olacak. Yeni yılla birlikte yapılacak düzenlemelerin ardından şimdiden çalımalar başlatıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol