kapat ikonu

Paralarını İsviçre'ye Götürenler Dolandırıldı

Vergi cenneti olarak bilinen İsviçre'de paralarını değerlendirmek isteyen Türklerin büyük kısmının dolandırıldığı öğrenildi.

Vergi cenneti olarak bilinen İsviçre'de paralarını değerlendirmek isteyen Türklerin büyük kısmının dolandırıldığı öğrenildi.
 
İsviçre genellikle parasını değerlendirmek isteyen Türklerin tercih ettiği bir ülke olarak değerlendiriliyor. Bu süreç içerisinde HSBC Holdings PLC'nin İsviçre Cenevre kentinde bulunan özel bir bankacının Türkleri dolandırmaya başladığı ortaya çıktı. Zengin Türklerin hesabından yaptığı çeşitli hırsızlıklar sonrasında kendi hesabına toplam 2 milyon doları geçirdiği tespit edildi.
 
Bir süre önce ortaya çıkan gerçek sonrasında polis kayıtlarının da bulunduğu tespit edildi. Olayın şimdilik gizli tutulması için gereken çalışmaların başlatıldığı ancak bir süredir konuşulmaya devam ettiği öğrenildi. Olayın uzun süredir devam ettiği ve bu süreçte takip edilemediği belirtilmişti. Durumun tartışmalara sebep olmasının ardından dolandırıcı bankacının hesaplardan 10 bin frankı aşmayacak şekilde çekim yaptığı ve yakalanmamak adına böyle bir yönteme başvurduğu ifade edildi.
 
Müşterilerin imzalarını taklit ederek gişeden yaptığı çekimleri müşterilerden uzun süre saklamayı başardığı öğrenildi. Bunun üzerine pek çok zengin Türk'ün hesaplarından çekim yapıldığı ve bu süreçte dolandırıldıkları tartışmalara sebep oldu
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol