kapat ikonu

Pamukkale Turizm'den Sevindiren Haber Geldi

İflas kararı verilen Pamukkale Turizm hakkında verilen bu kararın mahkeme tarafından bozulduğu açıklandı.

Pamukkale Turizm bir süredir zor zamanlar yaşadığını açıklamıştı. Bu süreç içerisinde iflas kararının verilmesi için 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen kararın ardından bozulduğu ifade edildi. Turizm firmasının sorunsuz bir şekilde yeniden kaldığı yerden seferlerine devam etmesine karar verildi. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozulan karar sonrasında pek çok kişi kararı sevinçli bir şekilde karşıladı.
 
İflas Kararına İtiraz Edilmişti
 
Şirket tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yapılmıştı. 27 Ekim 2018 tarihinde firma hakkında konkordato talebinde bulunulmuştu. Ardından bu süreçte Ticaret Mahkemesi tarafından iflas kararının verildiği öğrenilmişti. Ancak yargılama ve inceleme süreci devam ederken İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 17. Hukuk Dairesi tarafından yapılan başvurular çerçevesinde karara itiraz edildiği açıklandı.
 
Yapılan değerlendirmeler ve yapılan başvuruların ardından yeniden bir tahkikat yapıldı ve sonucunda iflas kararının bozulduğu öğrenildi. Kararın yeniden değerlendirilmesi planlanıyor. Bu süreçte seferlerinin akıbeti merak konusu olunmuşken şirket tarafından yeni bir karar verildi. Bu karar sonrasında faaliyetlerin eskisi gibi herhangi bir aksaklık olmadan devam edeceği açıklandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol